Пам’ятний знак жертвам Голодомору: де розташований символ, як і коли вшановують пам’ять

Анастасія Грубрина журналістка сайту
Голодомор 1932-1933 років: символ та пам'ятний знак

До роковин трагедії Голодомору в Україні багато людей цікавляться історією та подіями того часу. Адже зараз потрібно якомога більше дізнаватися про минуле, аби мати майбутнє. Читай у нашому матеріалі про пам’ятний знак жертвам Голодомору 1932-1933 років — що це за символ.

Голодомор 1932-1933 років: символ, пам’ятний знак

Пам’ятний знак жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років можна побачити у Києві. Він розташований на Михайлівській площі біля стін Михайлівського Золотоверхого монастиря. Пам’ятний знак стоїть ліворуч від дзвіниці.

Він має вигляд хреста, в якому матір-берегиня. Вона символізує Україну. Мати стоїть з опущеними від розпачу руками і дитиною на грудях. Авторами пам’ятного знаку жертвам Голодомору є скульптор Василь Перевальський та архітектор Микола Кислий.

Стела виконана з сірого граніту, а постать Богоматері — з чорного металу. До підніжжя знаку висипано землю, яку привезли з усіх областей України та Криму.

Пам’ятний знак жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років встановили у 1993 році.

Крім цього знаку є ще один — скульптура Гірка пам’ять дитинства. Це скульптура дівчинки з колосками. Її можна побачити навпроти Національного музею Меморіал жертв Голодомору.

Меморіальний комплекс зі скульптури дівчинки з колосками, янголів, Свічі пам’яті та алеї Чорних дошок побудували за проектом художника Анатолія Гайдамаки.

Крім цих пам’яток, у різних містах України встановлюють схожі символи та пам’ятні знаки, аби вшанувати жертв Голодомору 1932-1933 років.

Аби поширювати інформацію про Голодомор та злочини Росії, в різних країнах відкриваються виставки Музею Голодомору, створюються освітні проекти для дітей та іноземців.

Вшановують пам’ять жертв Голодомору щороку в четверту суботу листопада. Цьогоріч вшанування припаде на 25 листопада. Ти можеш відвідати музей, пам’ятні знаки та запалити свічку.

Раніше ми розповідали, які фільми про Голодомор варто подивитися.

Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!

Категорії: Стиль життя