До роковин трагедії Голодомору в Україні багато людей цікавляться історією та подіями того часу. Адже зараз потрібно якомога більше дізнаватися про минуле, аби мати майбутнє. Читай у нашому матеріалі про пам’ятний знак жертвам Голодомору 1932-1933 років — що це за символ.
Пам’ятний знак жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років можна побачити у Києві. Він розташований на Михайлівській площі біля стін Михайлівського Золотоверхого монастиря. Пам’ятний знак стоїть ліворуч від дзвіниці.
Він має вигляд хреста, в якому матір-берегиня. Вона символізує Україну. Мати стоїть з опущеними від розпачу руками і дитиною на грудях. Авторами пам’ятного знаку жертвам Голодомору є скульптор Василь Перевальський та архітектор Микола Кислий.
Стела виконана з сірого граніту, а постать Богоматері — з чорного металу. До підніжжя знаку висипано землю, яку привезли з усіх областей України та Криму.
Пам’ятний знак жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років встановили у 1993 році.
Крім цього знаку є ще один — скульптура Гірка пам’ять дитинства. Це скульптура дівчинки з колосками. Її можна побачити навпроти Національного музею Меморіал жертв Голодомору.
Меморіальний комплекс зі скульптури дівчинки з колосками, янголів, Свічі пам’яті та алеї Чорних дошок побудували за проектом художника Анатолія Гайдамаки.
Фото: Музей Голодомору
Крім цих пам’яток, у різних містах України встановлюють схожі символи та пам’ятні знаки, аби вшанувати жертв Голодомору 1932-1933 років.
Аби поширювати інформацію про Голодомор та злочини Росії, в різних країнах відкриваються виставки Музею Голодомору, створюються освітні проекти для дітей та іноземців.
Вшановують пам’ять жертв Голодомору щороку в четверту суботу листопада. Цьогоріч вшанування припаде на 25 листопада. Ти можеш відвідати музей, пам’ятні знаки та запалити свічку.
Раніше ми розповідали, які фільми про Голодомор варто подивитися.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.