Як і коли обрізати малину: корисні поради для любителів ніжної ягоди

Анна Голішевська редакторка сайту
Коли обрізати малину

Кущі малини потребують особливої ​​уваги. А проведені заходи з обрізки та правильна підгодівля здатні стимулювати інтенсивне зростання і хорошу врожайність наступного року.

Як обрізати малину і коли? Читай, як правильно обрізати малину і коли її потрібно пересаджувати — у матеріалі.

Коли потрібно обрізати малину

Найкраща пора для обрізки малини — кінець літа-початок осені. При цьому дуже важливі терміни проведення робіт. Не чекай стійкого холоду, аби малина наступного року принесла багато хороших плодів.

Як обрізати малину правильно: підготовка куща до зими

Запорука гарного врожаю в наступному році — це правильна підготовка. Тому слід попрацювати й отримувати задоволення від результату.

Важливий етап підвищення продуктивності й омолодження куща — це його обрізка восени.

Важливі моменти, які слід зробити восени:

  • зайнятися ґрунтом;
  • обрізати кущі;
  • видалити хворі, непотрібні та старі гілки;
  • видалити листя;
  • притиснути стебла до землі.

Грамотно обрізані гілки допоможуть значно збільшити майбутній урожай і допоможуть пережити майбутній холод. Завдяки проріджуванню, значно збільшиться врожайність. 

Якщо посадки доглянуті, то ягоди виростуть більшими, ніж на запущених ділянках.

Якщо ти мульчував(-ла) ґрунт навколо садової малини, то обов’язково прибери мульчу. Інакше взимку там можуть оселитися різні шкідники і польові миші.

Потім слід перекопати ґрунт. При цьому пам’ятай, що коріння розташовуються поверхнево, тому не заглиблюйся в міжряддях більш ніж на 20 сантиметрів, а в рядах не більше ніж на вісім сантиметрів. У момент перекопування слід удобрювати ґрунт.

Як правильно обрізати малину восени: покрокова інструкція

  • Існує три етапи обрізки малини. Малину, гілка якої обсохла, зрізаємо. Вона вже не буде давати плоди, і її можна зрізати на зворотній ріст.
  • Пагінці, на яких багато зеленого листя, обрізаємо в половину довжини (зрізаємо 40 см гілки) або під пеньки.
  • Для того, аби малина була родючою, її потрібно проріджувати кожні 2-3 роки. Викопуй або пересаджуй зайві пагінці на інше місце. Якщо в малині буде загущення гілок, вона почне хворіти та погано плодоносити.

Якщо ти дуже хвилюєшся за плодовитість кущів малини, обрізай стебла під самий корінь. У пеньки середньої довжини можуть легко проникнути й розмножитися шкідники-комахи.

Обрізати слід старі дворічні стебла. Знайти їх легко — вони темні та сухі, відрізняються за зовнішнім виглядом від молодих, зелених гілочок. 

У кожному кущі повинно залишитися п’ять здорових стебел.

Рекомендується при рядовій посадці залишати не більше 10 пагонів на кожен метр грядки. Суттєво зріджені кущі — найкраща підготовка до зимового періоду, яка забезпечить успішне перечікування холоду.

Раніше ми розповідали, яку зелень посадити на балконі.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Стиль життя