Насолодитися ковтком Італії — це не лише вдихнути повітря Риму або Верони, а й відчути її смак у грайливому лікері Лимончелло, який іскриться цитрусовими тонами і з приємною легкістю біжить по тілу. Втім, створити середземноморський настрій можна й самому (самій) — приготуй лікер власноруч. Класичний рецепт Лимончелло — читай у матеріалі.
Класичний рецепт Лимончелло
Оригінальний Лимончелло (Limoncello) — італійський лікер, який готують з лимонів з узбережжя Амальфі, або з островів південної Італії. Та якою б не була країна походження цитрусів у найближчому супермаркеті, створити напій можна вдома і з них. Результат порадує, якщо ти дотримуватимешся технології й не нехтуватимеш тонкощами процесу.
Лимончелло виготовляють лише з цедри, тому потрібні ароматні лимони з рівною, тонкою і блискучою шкіркою. Плоди мають бути правильної форми, твердими, без гнилі та плісняви на шкірці.
У класичному італійському рецепті використовується нейтральний спирт із фруктової сировини (зазвичай виноградний), але в домашніх умовах можна зробити Лимончелло й на горілці
Інгредієнти для лікеру Лимончелло на горілці:
- лимони — 5 великих або 8 середніх;
- спирт (96%) — 500 або 700 мл горілки;
- цукор — 400-500 г;
- вода — 500 мл для спирту чи 300 мл для горілки.
Спосіб приготування лікеру:
- Лимони облий гарячою водою, промий у теплій проточній воді, витри насухо рушником, щоб видалити зі шкірки воскоподібний консервант, який зазвичай наносять на плоди для тривалого зберігання.
- Зніми з лимонів цедру — жовту частину шкірки без білої м’якоті (альбедо). Можна — кухонним ножем із тонким лезом.
- Лимонну цедру склади у скляну банку, додай алкоголь (горілку чи чистий спирт). Герметично закрий та настоюй 7 днів у холодильнику або в іншому прохолодному (бажано темному) місці. Раз на день інтенсивно струшуй.
- Отриманий лимонний настій проціди через кілька шарів марлі або через кухонне ситечко. Цедру відіжми насухо.
- Звари цукровий сироп: змішай у каструлі воду та цукор, доведи до кипіння, провари на слабкому вогні 5 хвилин, збираючи піну з поверхні. Готовий сироп охолоди до кімнатної температури.
- Змішай лимонний настій із холодним цукровим сиропом.
- Отриманий напій розлий у пляшки для зберігання, щільно закрий та залиш в холодильнику на 5-6 днів для стабілізації смаку. Раз на добу збовтуй.
- Перед вживанням залиш лікер у морозилці щонайменше на кілька годин (напій не замерзне навіть при -18 °C, тільки стане тягучим).
Занотуй собі іще кілька правил приготування напою:
Під час настоювання алкоголь має повністю покривати цедру, щонайменше на 2-3 см.
Настоювати лимонну цедру на міцному алкоголі можна і при кімнатній температурі (18-25 °C), але обов’язково в темному приміщенні. Результат буде трохи іншим: на холоді спирт вбирає менше ефірних олій, і готовий Лимончелло буде прозорішим і трохи м’якшим на смак.
Інколи в домашній Лимончелло додають лимонний сік — для більш яскравого, з кислинкою, смаку. Свіжий лимонний сік не псує лікер, але є відхиленням від класичного рецепта.
Для швидкого приготування лікеру цедру труть на дрібній тертушці й одразу змішують усі інгредієнти: горілку, цедру, охолоджений сироп. Настоюють добу, а ввечері проціджують. Смак експрес-варіанта, звісно, буде не таким насиченим.
Редакція Вікон радить ставитися до споживання алкоголю розумно й не перевищувати безпечної дози. А за можливості віддавати перевагу здоровому способу життя.
Раніше ми розповідали про прості рецепти коктейлів на Гелловін — читай, як готувати у матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.