Правильна обрізка вишні восени впливає на те, скільки врожаю ти збереш у майбутньому. Також це допоможе оздоровити її, але необхідно проводити процедуру до настання морозів.
При обрізанні дерева важливо сформувати правильну крону, уникнути сильного згущення. Що потрібно знати про обрізання вишні восени — читай у матеріалі.
Обрізка вишні восени: коли здійснювати
Обрізають дерево вишні найчастіше з вересня до листопада. Але треба насамперед звертати увагу на погодні умови. Чим тепліше на вулиці, тим пізніше можна приступати до осінніх робіт. Потрібно дивитися на опале листя.
Адже саме в цей час рух соку всередині стовбура закінчується, а тому дерево легше перенесе втрату гілок.
Займаються цим до перших заморозків. Якщо не встигнути, то зрізи можуть не затягнутися до зими, і дерево просто загине. Обери для цієї справи гарну суху погоду. Тоді у дерево потрапить менша кількість інфекцій. Якщо морози вже почалися, краще відклади обрізку до весни.
Способи обрізки вишні восени
Обрізають дерево по-різному. Але тут є кілька основних способів.
- Проріджування. Використовуючи цей метод, гілки відсікають біля основи.
- Зменшення. Коли гілки на дереві видаляють лише частково.
Потрібно пам’ятати про те, що твоя основна мета — оздоровити рослину. Це важливо робити шляхом рятування від гілок хворих або старих. Така процедура забезпечує правильне формування крони дерева, омолоджує та сприяє збільшенню врожайності.
Як обрізати вишню восени: інструкція покроково
Для правильної обрізки важливо підготувати заздалегідь такі інструменти:
- секатор;
- садовий ніж;
- садову пилку.
Як обрізати вишню: поетапний гайд
- Перед початком процедури всі інструменти оброби спиртом, марганцівкою або розчином залізного купоросу і приготуй садовий вар.
- Далі визначся, як ти обрізатимеш вишню (на бруньку або на кільце).
- Перший метод використовують при частковому видаленні гілки. У такому разі кут зрізу має дорівнювати 45 градусам, а напрямок — назовні крони.
- Обріж сухі гілки, пошкоджені, зі слідами інфекції, пагони, що ростуть усередину стовбура, гілки, що ростуть униз, прикореневу поросль.
- Забери абсолютно всі зайві гілки, навіть якщо вони ростуть унизу, збоку, зверху або на інших гілках.
- Також важливо знати, що у старої вишні потрібно обрізати 60-90 см з верхівки. З молодими деревами так можна чинити тільки у випадку, якщо їм більш як два роки.
Чи потрібно підживити вишню на зиму
Осіннє підживлення піде на користь вишні. Воно вплине на кореневу систему і дозволить їй набратися сил до наступного сезону. Підживити вишню на зиму можна органічними чи мінеральними добривами.
Наприклад, насипати під дерево компост, несвіжий гній чи перегній і змішати з торфом. Або ж підживити золою чи доломітовим борошном.
Після цього полий дерево. Краще проводити підживлення у плюсову температуру або відкласти цей процес узагалі. Оптимальний час підживлення — кінець вересня і до середини жовтня.
Можна утеплити кореневу систему на зиму — сіном, листям або снігом.
Читай у нашому іншому матеріалі, як та коли варто обрізати виноград для великого урожаю.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.