Липень — розпал огіркового сезону, коли городники ледь встигають збирати врожай. Огірки просяться з грядки додому майже щодня. Як продовжити рясне плодоношення якнайдовше? Підгодувати їх! Усе про підживлення огірків у липні — у нашому матеріалі.
Як зрозуміти, яких корисних речовин не вистачає і чим підживити огірки
На відміну від більшості рослин, які в період активної родючості вже не потребують азоту, огіркам він потрібний — для збереження і зміцнення їхніх батогів. На нестачу азоту рослини реагують пожовтінням листя, а плоди ростуть звуженими на кінцях.
Не менш важливим для росту огірків є калій. Якщо його обмаль — плоди будуть пузатими та загинатимуться у гачки.
А якщо бракує кальцію, овочі гниють одразу на кущах, батоги в’януть, а на листі з’являються білі плями, саме ж воно стає коричневим.
Підживлення огірків у липні здатне розв’язати усі ці проблеми. Але й навіть, якщо жодних “лих” на грядці не спостерігається, підгодувати огірки потрібно. Адже це додасть їм сили та у рази збільшить врожаї.
Підживлення огірків у липні народними засобами
Розчин коров’яку
У всі часи найкращою азотовмісною підгодівлею вважають органічні добрива. Огірки удобрити можна розчином коров’яку: розвести його у пропорції 1:10. Готовими добривами полити рослини під корінь. Повторюють процедуру раз на два тижні.
Розчин попелу
Одну склянку деревного попелу потрібно залити відром води й дати настоятися кілька годин. Або використати сухий попіл, розкидавши його по ділянці з розрахунку: пів склянки на квадратний метр. Так підживлювати можна один раз на тиждень або на два тижні. Засіб насичує землю калієм і огірки родять рівнесенькими, а не гачками.
Яєчна шкаралупа
Яєчна шкаралупа наситить рослини кальцієм. Її можна просто закопати під коріння рослин, або настояти у воді та полити розчином кущі огірків.
Найкраще мінеральне підживлення для огірків у липні: позакореневе та під корінь
Удобрити огірки можна й мінеральними добривами. Деякі господарі скептично ставляться до “хімії”, але вона цілком безпечна за умови, що ретельно витримані дози внесення. Зазвичай їх вказують на етикетці, тож лишається лише дотримуватися інструкції.
Найкращим мінеральним підживленням огірків у липні стануть:
- нітрат кальцію — ним можна провести позакореневе підгодування, обприскавши рослини один раз на два тижні, неодмінно у вечірній час, коли минеться спека;
- нітроамофоска — столову ложку розводять у відрі води та поливають під корінь;
- сечовини + суперфосфат — беруть 1 столову ложку сечовини й 2 столові ложки фосфату на 10 літрів води, поливають під корінь;
Позакореневе підживлення, по листу, також можна провести суперфосфатом (25 г на 10 л), борною кислотою (1 чайна ложка на відро води) або сечовиною (2 столові ложки на 10 л води).
Підгодовуй свої овочі правильно і насолоджуйся тривалим соковитим врожаєм.
Раніше ми розповідали, як правильно приготувати добрива із дріжджів і як їм підгодовувати огірки.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.