У липні 2022 року християни східного обряду в Україні відзначають кілька церковних свят. Наприклад, Різдво Святого Іоанна (в народі Івана Купала), день святих апостолів Петра і Павла, День хрещення Київської Русі та день пам’яті Святого князя Володимира.
Крім основних, ми розповімо і про інші церковні свята, а також про Петрів піст та одноденні пости.
Православний церковний календар на липень 2022 року
- 6 липня — день Володимирської ікони Божої Матері
Православна церква щороку вшановує Володимирську ікону Божої Матері, адже вона є однією з найдавніших і найважливіших образів. Нею благословляють новонароджених і тих, хто одружується. А ще — звертаються з проханнями захистити від примх долі, спокус і хвороб.
- 7 липня — Різдво Святого Іоанна Хрестителя (або ж Івана Купала)
Це свято бере свій початок ще в дохристиянські часи. Воно насичене народними традиціями й обрядами та означає поворот сонця з літа на зиму.
- 12 липня — день Святих апостолів Петра і Павла
У слов’ян це свято означає закінчення купальських святкувань. Воно є “маківкою літа”, розпочинає пору літніх весіль, а також підготовку до жнив.
- 13 липня — Собор 12 апостолів
- 24 липня — день блаженної княгині Ольги
Православна церква відзначає цей день, бо шанує пам’ять про велику правительку Київської Русі.
- 28 липня — День хрещення Київської Русі, день пам’яті Святого князя Володимира
Православні пости в липні 2022 року
- 20 червня — 10 липня — триває Петрів піст
Піст православної церкви, присвячений пам’яті апостолів Ісуса Христа Петра й Павла. Він розпочався ще в червні і є одним із чотирьох багатоденних постів протягом року. Цей піст також називають Петрівкою.
Він не вважається суворим постом, адже під час нього можна вживати їжу рослинного походження з олією (крім понеділка, середи та п’ятниці), а ще рибу (на вихідні). Під час Петрового посту заборонено вінчатися та хрестити дітей, а от сповідуватися та причащатися навпаки потрібно.
- Кожна середа та п’ятниця — традиційні одноденні пости. Ці дні обрані на знак того, що в середу Христос був зраджений Юдою, а в п’ятницю — розіп’ятий.
Раніше ми розповідали про звичаї та традиції святкування Івана Купала.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!