Важко зрозуміти підлітка не лише через його/її захоплення і погляди, а й через чудернацьку мову? Норміс, крінж, делулу, пікмі, NPC — слова, які для багатьох не мають жодного сенсу, а для молоді є частиною повсякденної мови.
Як навчитися перекладати з “підліткової” та що означають загадкові слова зі сленгу? УП.Життя зібрали молодіжну лексику та пояснили її значення.
Молодіжний сленг: що означають модні слова з лексикону підлітків
Слово делулу прийшло до нас з англійської і є скороченням від delusional. Воно позначає людину, що живе у власних ілюзіях та вірить у нереальне.
Делулу-момент, про який часто говорять підлітки, це ситуація, коли людина свідомо втрачає зв’язок з реальністю, вірить у щось дивне або поводиться наївно. Слово вживають у жартівливому чи саркастичному контексті.
А хто такий скуф, яким так часто лякають молодих дівчат? Це типаж чоловіка середніх літ, який має занедбаний вигляд та не має жодних прагнень в житті.
Більшу частину часу він грає в компʼютерні ігри, пʼє пиво, пише негативні коментарі та скаржиться на молодь.
Підлітки поділяють людей на нормісів та всіх інших. Норміс — це “звичайна людина” без особливих захоплень, приналежності до субкультур тощо.
Зазвичай вона не розуміє меми, не може “в’їхати” в постіронію, не розбирається у нішевій культурі й просто не вирізняється з натовпу.
Пікмі — це ще одне слово, яким називають дівчат, що докладають занадто багато зусиль для привернення уваги хлопців. Походить з англійського виразу pick me — обери мене.
Така дівчина відмежовується від інших представниць своєї статі й ніби каже: “Я не така, як вони. Обери мене!”. Їхній патерн поведінки — це дружба переважно з хлопцями, показова відмова від макіяжу, бо “так роблять лише дурні дівчата” тощо.
Підлітки також запозичують ігровий сленг, як-от слово NPC (non-playable character). Це термін, яким позначають персонажа, який не виконує жодних функцій, а говорить скриптовими фразами, на які його запрограмували.
В сленгу так описують людину, яка поводиться як персонаж без особистості: повторює чужі думки, мислить шаблонами та живе на автопілоті.
Росіяни, які дивляться пропагандистське телебачення та “не цікавляться політикою” є яскравим прикладом NPC.
Alt girls — це слово для нестандартних дівчат з субкультурним стилем. Вони нерідко мають кольорове волосся, пірсинг, тату, нестандартний макіяж, незвичну стилізацію одягу, елементи готики й гранжу в образах.
Макіяж “альтушек”, як їх ще називають підлітки — виразні стрілки, темні губи, інколи намальовані на обличчі сердечка або сльози, навмисно розмазана туш.
А ти зараз перебуваєш у main character era (ера головного героя)? Це момент, коли ти уявляєш себе центром сюжету, а всі навколо просто NPC або норміси.
Часто люди з такою поведінкою зневажають інших та поводяться так, ніби все обертається навколо них. Це слово вживають як в позитивних, так і в негативних контекстах.
Колись це називалось флудом, а зараз шітпостингом — публікація дивних, безглуздих та просто абсурдних дописів, щоб спровокувати реакцію або просто повеселитись. Це безсенсові меми, крінжові картинки, локальний гумор тощо.
Скуфи мають конкурентів, а саме інцелів, або з англійської involuntary celibate, тобто цнотливий не за бажанням.
Це люди здебільшого чоловіки, які не мають сексуальних або романтичних стосунків попри таке бажання та звинувачують в цьому суспільство.
Нині інцели часто пропагують насильство і боротьбу проти конвенційно привабливих чоловіків та жінок.
Ти злий, роздратований і пишеш гнівливий коментар в інтернеті? Тоді підлітки порадять тобі торкнутися трави (“go touch grass”). Це порада вийти в реальний світ, заспокоїтися, насолодитися дрібницями й охолонути.
Першокурсники думають, що ніколи не пропускатимуть пари. Але досвічені студенти знають, що це канонічна подія, у яку не варто втручатися. Це момент у житті, який обов’язково має статися, навіть якщо це помилка чи наївність.
Про клікбейт ти, певно, знаєш. А про рейджбейт? Це маніпулятивний контент, який створюють, щоб розлютити, викликати гнів, обурення або негативні коментарі.
Насамкінець, щоб точно порозумітися з підлітками, варто знати слово core або кор. Це суфікс у сленгу, який означає певний стиль, атмосферу або вайб. Наприклад, cottagecore (естетика заміського будинку, літніх суконь та квітучих садів), doomercore (песимізм, сірі панельки та навушники із сумною музикою) тощо.
Ми також розповідали, у чому різниця між зумерами, поколінням Alpha та іншими людьми.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.