Відпочинок у Житомирській області може стати для тебе великим відкриттям. Цей регіон має багато мальовничих місць, які точно треба побачити. Читай у матеріалі, що подивитися в Житомирській області.
Відпочинок в Житомирській області: що подивитися
Замок Радомишль
Цей замок започаткували у 1612 році. Раніше на цьому місці була паперова мануфактура, що забезпечувала папером Києво-Печерську лавру. Досить довго це був осередок книгодрукування в Україні. Після 19 сторіччя виробництво зупинили, а будівля почала занепадати.
Але у 2007 році будівлю почали поновлювати і створили тут культурно-історичний комплекс. Тут можна побачити Музей української домашньої ікони, відвідати виставки та послухати камерні концерти.
Фото: SEO-спеціалістка сайту Вікна Олена Макаренко
Коростишівський каньйон
Коростишівський каньйон бере своє коріння з кінця 19 сторіччя. Тоді кар’єр відігравав важливу роль у промисловості та активно використовувався аж до середини минулого століття.
Коли видобувні роботи припинилися, на місці колишнього кар’єру почала накопичуватися вода. Завдяки природним процесам, зокрема опадам, утворилося мальовниче озеро, що згодом стало центральною частиною каньйону.
Зараз це одна з найвідоміших природних атракцій Житомирщини. Його привабливість полягає у мальовничих краєвидах та різних активностях.
Фото: SEO-спеціалістка сайту Вікна Олена Макаренко
Дружбівський кар’єр
Дружбівський кар’єр спершу з’явився як місце інтенсивного видобутку будівельних матеріалів — переважно піску та гравію. З часом кар’єр вичерпав своє промислове значення і був закинутий.
Поступово, завдяки природному заповненню водою, на його території сформувалося штучне озеро з напрочуд чистою бірюзовою водою. Ця водойма почала приваблювати людей завдяки своїй естетичній привабливості та унікальному ландшафту.
Камінне село
Камінне село — це неповторний геологічний заказник, розташований поблизу села Рудня-Замисловицька на Житомирщині. Ця природна пам’ятка вражає своїм виглядом: серед лісу розкидані масивні валуни найрізноманітніших форм. Через свою атмосферу Камінне село часто називають “українським Стоунхенджем”.
Щодо походження цих кам’яних утворень існує кілька гіпотез. Найпопулярніша легенда пояснює їх появу як результат руху льодовика приблизно 20 тисяч років тому.
Але науковці спростовують цю версію, оскільки на території заказника немає доказів льодовикового впливу. Інше припущення стверджує, що камені — це залишки давніх гір, однак і ця теорія не отримала достатньої наукової підтримки.
Найбільш обґрунтованою вважається думка, що Камінне село сформувалося внаслідок природного вивітрювання і розмивання скель, що входять до складу Українського кристалічного щита.
Фото: SEO-спеціалістка сайту Вікна Олена Макаренко
Музей космонавтики імені Сергія Корольова (Житомир)
Це унікальний музей, присвячений видатному вченому та конструкторам космічної техніки. Тут можна побачити справжні космічні капсули, скафандри та інтерактивні експозиції.
Тетерівські скелі
Цей скельний масив на річці Тетерів розташований поблизу Житомира. Масив вважають ідеальним місцем для скелелазіння, прогулянок і фотосесій. Один із найкрасивіших куточків природи в області.
Фото: SEO-спеціалістка сайту Вікна Олена Макаренко
Також пропонуємо відвідати село Валки. Там є мальовниче водосховище, де можна зустріти неперевершені заходи Сонця.
Фото: SEO-спеціалістка сайту Вікна Олена Макаренко
А поруч є маленька пустеля з неймовірно красивим піском. Тут можна пофотографуватися або покататися на квадроциклах.
Фото: SEO-спеціалістка сайту Вікна Олена Макаренко
Якщо ти маєш обмежену кількість коштів, то раніше ми розповідали про бюджетний та безпечний відпочинок в Україні.
Головне фото: SEO-спеціалістка сайту Вікна Олена Макаренко
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.