Просто, але ефективно: поради від українських тенісисток, як впоратися із джетлагом

Богдана Макалюк журналістка сайту
Як подолати джетлаг: прості поради від українських тенісисток

Коли люди багато подорожують до різних країн через ділові зустрічі, спорт чи просто відпочинок, у них може виникати джетлаг. 

Цей стан ще називають десинхроноз — стан, який виникає, коли людина перетинає кілька часових поясів, адже утворюється десинхронізація біологічних ритмів.

Від джетлагу часто можуть страждати спортсмени, адже вони їздять на змагання з однієї країни в іншу. Українські тенісистки Марта Костюк та Ангеліна Калініна розповіли для Великого тенісу України, як борються з джетлагом.

Як подолати джетлаг: поради від українських тенісисток

Марта Костюк каже, що незалежно від того, наскільки ти втомився(-лася), треба прокидатися у звичний для себе час і йти тренуватися.

Ти активізуєш свої гормони, щоб прокинутися, і залишаєшся бадьорим(-ю) до самого вечора, — акцентує Костюк.

Ділиться ще однією порадою: якщо ти не можеш заснути ввечері, то вечеряй раніше. Це потрібно, щоб організм почувався втомленим перед сном, і тобі вдалося проспали всю ніч. Інакше організм перетравлюватимете їжу половину ночі, тому ти не зможеш повністю відновитися. За словами Марти, якщо ти хочеш лягти спати о 21:00, вечеряй о 16:00.

Ангеліна Калініна розповідає, що побороти джетлаг їй допомагає прийняття мелатоніну. 

— Він допомагає перші три дні, а потім я можу спати сама, — каже вона. Але нагадаємо, що перед тим, як його приймати, треба консультація лікаря.

Також Калініна радить лягати спати в один і той самий час щодня, за три-чотири дні ти зможеш увійти у ритм.


Інколи буває так, що доводиться подорожувати самому, адже не можеш знайти компанію. Раніше ми розповідали, куди поїхати для подорожі наодинці.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.