Коли краще поливати город зранку чи ввечері: усе, що варто знати

Леся Манзюк редакторка сайту
Коли краще поливати город

В житті людини, тварини так і рослини дуже важливу роль відіграє вода. Без неї живий організм гине в короткий термін. Різні рослини потребують її різну кількість. Все залежить від сорту, клімату, вологолюбності. Крім того, потреба рослин у воді визначається їх специфічними особливостями: будовою надземних органів, потужністю кореневої системи.

Добірка порад, коли краще поливати город, для того, щоб зібрати гарний врожай — читай у нашому матеріалі.

Коли краще поливати город: поради

  • У спекотну літню пору поливати рослини слід лише рано-вранці або ввечері, коли сонце вже не таке активне. Вдень, під прямими променями, вода швидко випаровується, а волога на листі може спричинити опіки.

  • За прохолоднішої погоди полив варто проводити зранку або вдень, щоб до настання вечора рослини встигли обсохнути. Це допомагає уникнути появи грибкових хвороб та зберегти здоров’я насаджень.

Рослини, які потребують рясного поливу

В період активного росту й формування плодів рясного поливу потребують: огірки, кабачки та цукіні,  капуста (всі види), селера, патисони, баклажани, диня, кавун.

Городні рослини з помірною потребою у волозі

Помірну потребу у волозі мають помідори, перець, буряк, морква, квасоля, горох, кукурудза, цибуля. При поливі цих овочів важливо не пересушувати ґрунт, але й не заливати.

Рослини, що витримують незначну вологість

Рослини, які не переносять застою води: часник, кріп, петрушка, базилік, картопля (особливо не любить надмірну вологу після сходів), редька, редиска, салатні культури (за умови частих дощів — без додаткового поливу).

Як правильно поливати город

  • Вода для поливу повинна мати температуру щонайменше 18 градусів.
  • Більшість рослин слід поливати безпосередньо під корінь, адже волога на листі може спричинити грибкові захворювання.
  • На початку, під час висаджування насіння чи розсади, достатньо лише трохи зволожити верхній шар землі. Проте після укорінення рослинам уже потрібна глибша волога — інакше коренева система не розвинеться належним чином.
  • У спекотні дні, щоб зменшити випаровування вологи з ґрунту, варто прикривати землю навколо вибагливих рослин тирсою, соломою або іншим матеріалом — це і є мульчування.
  • Після кожного поливу обов’язково слід розпушити ґрунт, оскільки на його поверхні утворюється кірка, яка заважає кореням дихати. При цьому важливо не пошкодити тонкі кореневі волокна — не оголюй їх і не порушуй цілісність.

Раніше ми розповідали про те, як часто поливати огірки у відкритому ґрунті та в теплиці: правила поливу в спеку і похмуру погоду.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.