У чи не найпопулярнішого літнього овоча є свої вимоги та забаганки, про які чудово знають досвідчені городники. Приміром, огірки п’ють досить багато води. Як розрахувати правильну норму, щоб рослина не сохла і не загнивала, і як часто поливати огірки у відкритому ґрунті та у теплиці — читай у матеріалі.
Залежно від фази зростання огірки потребують різних порцій води. Поки розвиваються — меншої, коли родять — у рази більшої. У спеку вони п’ють особливо часто, а в теплиці їх потрібно рятувати від перегріву, знову ж таки, водою. Ми розповімо про всі тонкощі поливу.
Овочі потрібно поливати відстояною теплою водою, температура якої має коливатися в межах від 25 до 27 градусів. Тоді огірки візьмуть, скільки їм потрібно, а решта випарується у повітря.
Від поливу холодною водою вони можуть захворіти й перестануть родити.
Найкраще поливати огірки під корінь, а не по листю, бо у спеку краплини води, швидко випаровуючись з поверхні, можуть спровокувати опіки.
Дощування можна провести лише в похмуру погоду, але й тут важливо не перестаратися: якщо недавно йшли дощі, листя всотало вологу з повітря.
При поливі під корінь є іще нюанс: не варто лити воду на кореневу шийку рослини, лише поруч — так вона не загниє.
Не на користь рослинам і полив зі шланга. По-перше, вода з нього точно не відстояна і здебільшого холодна. А по друге, сильний напір розмиває ґрунт, забираючи з нього корисні речовини.
Кількість необхідної рослинам вологи напряму залежить від сезону і розміру куща. Коли кущики у стадії розвитку, до початку інтенсивного цвітіння, їх можна поливати двічі на тиждень, витрачаючи на квадратний метр до 5 літрів води. Але якщо на дворі дощова погода — то ще менше.
Коли з’являються перші зав’язки, полив збільшують у два рази, адже огірки на 95% складаються з води.
Якщо вони роститимуть у вічній спразі, ти отримаєш сухий, жорсткий, гіркуватий врожай.
У період родючості витрачай на один квадратний метр від 8 до 12 літрів води.
Наприкінці літа, коли кущі родять мало, полив знову скорочують — тепер їм вистачатиме і 3-4 літрів на тиждень, а якщо погода прохолодна та волога, то й на 10 днів.
У спеку поливати огірки можна лише зранку або ввечері, коли немає яскравого сонця. І лише теплою водою, під корінь. Так уникнеш опіків на листі.
Температура повітря в теплицях зазвичай вища, ніж на вулиці, проте й вологість також. Але загальні правила поливу там лишаються ті ж самі, що й у відкритому ґрунті: не варто лити воду на кореневу шийку, краще зробити борозни вздовж лінії рослин.
Також є сенс матувати вікна теплиці, пофарбувавши їх крейдовим розчином: у спеку це захистить овочі від перегріву.
Поливати огірки в теплиці в період росту потрібно з розрахунку: близько 3 літрів води на один квадратний метр.
Коли рослина активно родить — їй дають 10-12 літрів води на метр квадратний. Але поливати можна трохи рідше, ніж на городі, адже загальний рівень вологості в теплиці вищий.
Наприкінці періоду плодоношення огірки в теплиці поливають рідко, але рясно: 10-12 літрів води раз на 10-14 днів.
Раніше ми розповідали, як правильно прищипувати огірки, щоб збільшити врожайність кущів.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.