Мідний купорос — це суперефективний засіб для боротьби з хворобами рослин, тому його активно використовують майже всі садівники. Завдяки своїм фунгіцидним властивостям, він допомагає захистити сад від різних інфекцій та зберегти здоров’я рослин.
Що можна обробляти мідним купоросом весною і як це зробити — розказуємо у матеріалі.
Обробка мідним купоросом навесні
Мідний купорос ефективно бореться проти грибків та бактерій, до того ж він не тільки знищує збудників хвороб, але й допомагає рослинам стати стійкішими до різних інфекцій. Його перевага ще й у тому, що він діє навіть за низьких температур — близько +5..+6 градусів, тому його можна використовувати ранньою весною.
Проте цей препарат має і свої мінуси. Якщо застосовувати його занадто часто або неправильно, мідь накопичується у ґрунті. Це заважає рослинам засвоювати залізо, через що може розвинутися хлороз. Тому важливо суворо дотримуватись дозування і розводити мідний купорос точно за інструкцією.
Ще один недолік — висока кислотність (pH близько 2-3). Щоб її знизити, садівники часто використовують бордоську суміш, яка містить і мідний купорос, і вапно. Однак, багато хто воліє застосовувати мідний купорос у чистому вигляді, попри всі його недоліки.
Що можна обробити мідним купоросом навесні
- мідний купорос підходить для обробки яблунь, груш, смородини, аґрусу, вишні;
- для обприскування троянд, гортензій та інших багаторічників;
- для боротьби із сірою гниллю, плямистістю листя та іншими грибковими хворобами полуниці;
- обробити мідним купоросом можна теплиці — для дезінфекції ґрунту та конструкцій від спор грибів та бактерій.
Як приготувати розчин мідного купоросу
Щоб правильно розвести мідний купорос для обприскування дерев, спочатку потрібно підготувати будь-яку неметалеву місткість — це може бути банка чи миска. Залий туди гарячу воду, потім додай потрібну кількість препарату: якщо ти хочеш зробити 1% розчин, знадобиться 100 г, для 3% — 300 г, а для 7% — вже 700 г. Ретельно розмішай, доки всі кристали повністю не розчиняться.
Перелий отриману суміш у відро із заздалегідь відстояною водою. Важливо розрахувати об’єм так, щоб у результаті вийшло рівно 10 літрів розчину.
Перед тим як заливати розчин у розпилювач, обов’язково проціди його, щоб уникнути засмічення. Хоча мідний купорос не надто токсичний для людини, краще перед обробкою вдягнути респіратор.
Обприскувати рослини потрібно в суху та безвітряну погоду, використовуючи розпилювач з великими краплями. Навесні краще користуватися 3% розчином. Намагайся покрити ним усі гілки, стовбур і не забудь про ґрунт під деревом. Для його знезараження краще використовувати міцніший розчин — 7%.
Якщо ж ти помічаєш хворі дерева влітку або на початку осені, і на них вже є плоди, дій обережно: використовуй лише 1% розчин і роби обробку мінімум за 15 днів до збирання врожаю. Це дасть час речовині повністю розкластися і не зашкодить плодам.
Раніше ми розповідали, як приготувати бордоську суміш.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.