Люцерна — дуже корисна рослина, яка покращує землю, роблячи її більш родючою, і є чудовим кормом для тварин. Якщо маєш ділянку, можеш посадити люцерну і зібрати хороший урожай.
Як сіяти люцерну вручну та яка норма висіву люцерни на одну сотку — розповідаємо у матеріалі.
Як правильно сіяти люцерну вручну
Перш ніж сіяти люцерну вручну, потрібно ретельно підготувати землю. Найкраще вибрати місце, де сонце світить більшу частину дня.
Земля має бути м’якою і добре пропускати воду, щоб не застоювалася волога. Якщо ґрунт бідний, його можна покращити, додавши натуральні добрива, наприклад, перегній чи компост.
Люцерна любить легкі та родючі ґрунти, які добре пропускають повітря і воду. Найкраще вона росте на ґрунті з рівнем кислотності від 6,0 до 7,5.
Не варто садити люцерну на кислих ґрунтах, де мало поживних речовин.
Перед посадкою насіння люцерни потрібно підготувати — замочити у воді на кілька годин. Це йому допоможе швидше прорости і покращить схожість.
Норма висіву для сівалки складає 15-20 кг на гектар, для ручного посіву — 0,5 кг на сотку.
Насіння люцерни можна сіяти вручну різними способами. Один із найпростіших — рівномірно розкидати його по всій ділянці, а потім злегка присипати ґрунтом шаром близько 1–2 см.
Інший варіант — більш зручний.
Перед тим як сіяти люцерну вручну варто змішати насіння з піском, а потім розсипати отриману суміш.
Це допомагає більш рівномірно розподілити насіння та уникнути його скупчення в окремих місцях.
Як сіяти люцерну вручну — методи
Є іще кілька методів сівби люцерни вручну. Один із найпростіших і найпопулярніших — це посів люцерни на гребінь. Для цього потрібно створити невелику гряду висотою 20-30 см і довжиною близько 1,5-2 метрів, висипати насіння рівномірно по всій поверхні й трохи утрамбувати гребінь, після чого полити.
Для невеликих ділянок можна використовувати метод сівби люцерни у лунки. Для цього в ґрунті роблять невеликі отвори глибиною 2-3 см та відстанню між ними 10-15 см, у кожну лунку кладуть кілька насінин та утрамбовують землю.
Також можна посіяти люцерну у звичайні борозенки, лишаючи між ними відстань 15-18 см.
Важливо пам’ятати, що насіння має бути загорнуте на глибину близько 2-3 см.
Також варто використовувати покривний матеріал, щоб захистити посіви від птахів.
Після посіву потрібно полити ділянку, щоб земля була достатньо вологою для проростання люцерни. Але й не можна сильно заливати, щоб насіння не почало гнити.
Раніше ми розповідали, чим засіяти ділянку від бур’яну.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.