Не все росте, що з насіння! Які рослини краще садити, а не сіяти

Вікторія Мельник журналістка сайту
які рослини не можна сіяти

Надворі вже зовсім тепло, а для багатьох людей це — дозвіл від природи на початок періоду сіяння-саджання. Знаю з власного досвіду: моя бабуся вже кілька днів нагадує дідусеві скопати город і чимшвидше починати сезон посадки городини.

Я ніколи не садила город, але стало цікаво, чому деякі культури та рослини садять з цибулинки, а інші — з насіння? Відповіді на ці запитання дали експерти з садівництва Лінда Лангело та Деймон Абді для блогу marta stewart.

Розповідаємо, які рослини та культури не варто садити з насіння.

Які рослини краще садити, а не сіяти

  • Часник

Ця рослина відома своїми корисними властивостями для людського організму.  Так само як від вірусів, часник захищає від шкідників і твою ділянку городу.

Досвідчені господарі та господині знають, що часник садять з цибулини, а не з насіння. Все тому, що з насіння він проростатиме дуже довго й врожай даватиме малий. Це ж стосується і цибулі.

  • Троянди

Троянди садять лише зі стеблових живців від куща квітів. Адже вирощування з насіння може зайняти роки!

Найшвидше ж вкорінити та розмножити троянди саме з живців. Ми раніше пояснювали, коли краще живцювати троянди та як це правильно робити.

  • Картопля

Один із найпоширеніших продуктів на теренах України розвивається та проростає з бульб. Думаю, хоч раз, але ти бачив (-ла), як картопля у твоєму домі/коморі/льосі/холодильнику з часом пускає білі паростки.

Саме ця картоплина стає бульбою для наступних — кущі картоплі виростають з паростків, у коренищі ростуть картоплини.

  • Чорниця

Ця рослина більш характерна для українських Карпат та Полісся. Однак виростити чорницю можна й на своїй ділянці самостійно.

Однак вирощування чорниці з насіння не гарантує, що вона даватиме ягоди. Надійніший спосіб — вирощування з живців.

В Україні особливо цінують цю темно-синю ягоду за її корисні властивості та неповторний насичений смак!

  • Півонії

Ці квіти можна виростити з насіння, але в такому випадку вони не матимуть характеристик материнської рослини.

Крім того, може пройти до семи років, перш ніж півонії, вирощені з насіння, досягнуть достатньої зрілості для цвітіння.

До речі, про цвітіння: навесні саме вдалий час, щоб підживити кущі півоній!

  • Хоста

Ця багаторічна рослина для затінених ділянок твого саду придатна до поділу та розмноження за будь-яких умов. 

Завдяки унікальним властивостям багатьох різноманітних сортів, збереження цих відмінних рис є головним фактором при розмноженні хости.

  • Розмарин

Ця запашна рослина може вирости й у горщику на твоєму підвіконні. Зазвичай її використовують під час приготування соусів, мʼяса або риби.

Найчастіше їх саме сіють, в надії швидко отримати гарний урожай та стійкі гілки. Однак, як вважають експерти, його також краще розмножити з живців.

Адже на вирощування з насіння може піти кілька років, а не все насіння, що купується у магазинах, буде якісним та придатним для вирощування.

  • Очиток

Як і багато інших сукулентів, очиток краще вирощувати з живців, а не з насіння. Якщо взяти гілочку від пагона, що активно росте, та розмістити у вологому середовищі, то коренева система швидко розвиватиметься, і вже скоро почне рости багато нових пагонів.

Гадаємо, ти знаєш, що рослини люблять, коли їх садять та сіють за фазами місяця. Місячний календар на травень 2025 можеш знайти за посиланням.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.