Спорт — не заради кубиків: Аніта Луценко про дисципліну та здоровий підхід до фітнесу

Анастасія Жиденко редакторка сайту
Аніта Луценко

Зараз дедалі більше людей активно займаються спортом. І це не дивно, бо фізичні вправи допомагають нам відчувати себе сильнішими та впевненішими. Для когось це лише щоденна рутина, проте для інших — сенс життя. Але чи важливо мати ідеальне тіло або достатньо лише тримати себе у формі?

Багато дієтологів та тренерів говорять про важливість здорового харчування та заняття силовим фітнесом. Але ж насправді, щоб мати здорове тіло, не варто обмежувати себе в їжі або тренуватися до сьомого поту. Важливо лише дотримуватися дисципліни та регулярно займатися спортом, щоб це заняття стало частиною твого життя.

Українська спортсменка Аніта Луценко розвінчує усі міфи колег. Фітнес-тренерка у своїй книзі 15 вечорів із Хезер розповіла історію 75-річної британки, яка насолоджується своїм активним та сповненим пригод життям, де немає місця заборонам. 

Вікна-новини поспілкувалися з Анітою та дізналися, чому вона вирішила створити книжку про британку та що, на її думку, важливіше: бути в гармонії з собою, чи мати ідеальні форми. Дізнайся усі секрети краси та здоров’я — у нашому матеріалі.

Створення книги 15 вечорів із Хезер

— Ви нещодавно написали книгу 15 вечорів із Хезер. Що вас надихнуло на її створення?

— Я надихнулась моєю подругою з Великої Британії, яка, попри старший вік, вражає своєю енергією — такою, що їй могли б позаздрити навіть 30-річні. 

75-річна Хезер Лейкін носить підбори, щоразу після душу використовує скраб, дотримується вегетаріанства, піклується про людей і тварин, подорожує, закохується та готує неймовірні страви. 

Ця жінка стала для Аніти прикладом для наслідування та орієнтиром у житті. І саме тому, фітнес-тренерка поділилася її історією у своїй книзі.

— Як вплинув ваш досвід тренерки та спортсменки на написання сюжету?

— Я люблю структуру, тому книга поділена на три частини. Перша — це рецепти, які мені найбільше сподобалися. Друга — історії Хезер, її погляди на чоловіків, медицину, догляд за собою. А третя — британські традиції та особливості, що мене зацікавили і які, на мою думку, варто було б перейняти та нам.

— Як змінився ваш погляд на життя після створення книги?

Під час написання книги я багато розпитувала Хезер про її досвід та висновки з життя. Саме це зробило мене сміливішою і змусило глибше усвідомити: ми живемо начисто, тож важливо робити те, що справді хочеться. 

Я у захваті від Хезер, і більше не боюся старіти. Така старість мені підходить на всі 100%.

Також Аніта зазначила, що насправді для щастя потрібно лише багато спілкуватися, не зупинятися у розвитку, відкривати для себе щось нове. Також важливо наповнювати думки світлом, відганяючи негатив, адже він не приносить жодної користі. 

Спорт — базова частина моєї рутини

До того ж свої сили фітнес-тренерка черпає й у спортивних заняттях. Фізична активність — неначе її чарівна пігулка проти усіх хвороб та поганого самопочуття. Проте, чи уявляє Аніта хоча б один день без тренувань?

— Мене веселить думка, що багато хто вважає, ніби я ніколи не знімаю спортивну форму і щодня годинами тренуюся. Насправді спорт у моєму житті — це часто всього 10 хвилин ранкової зарядки. Я сприймаю його як базову частину щоденної рутини, що є необхідною для здоров’я. 

Аніта порівняла день без спорту з днем без чищення зубів чи миття голови. Тобто, фізичне навантаження — це її потреба, бо інакше відчуватиме себе гірше, мляво, без позитиву і впевненості. 

Я займаюся спортом не заради кубиків на пресі чи пружних форм.

Важливо не лише те, як ти виглядаєш, а й те, як ти себе почуваєш.

Як прищепити дитині любов до спорту

Аніта мотивує й свою дитину займатися вправами хоча б 10 хвилин на день. Спортсменка поділилася цінними порадами, як прищепити малечі любов до спорту. 

— Розкажіть, будь ласка, чи ваша Мія теж полюбляє спорт, як і її мама? 

— У нас з Мією є домовленість: тричі на тиждень вона займається спортом. Якщо їй не подобається якийсь вид активності, ми обираємо інший. Для мене головне, щоб рух був частиною її життя. 

Я не маю на меті зробити з неї професійну спортсменку. Нехай спорт хоча б просто приносить їй задоволення.

Аніта переконана, що вправи важливі для гармонійного розвитку Мії. 

— Як допомогти своєму малюку обрати улюблений вид спорту? 

— У мене є одне правило, яке Мія добре знає: якщо ми почали займатися чимось, але вона передумала, то не кидаємо це відразу, а доводимо до логічного завершення. 

Так було з карате. Чомусь одного дня Мія втратила інтерес, хоча у неї все чудово вдавалося. 

Я погодилася, що можемо закінчити заняття, але не одразу, а в кінці шкільної чверті. 

Тож ще протягом двох тижнів Мія відвідувала тренування і, як не дивно, після кожного заняття була щасливою.

— Що б ви могли порадити молодим батькам, які прагнуть зацікавити дитину спортом?

— Закликаю шукати й діяти! Чим більше дитина пробує, тим більше нейронних зв’язків формує. А це означає — знайде те, що їй справді до душі. 

Так, це не просто, але наша батьківська роль — мотивувати й організовувати. 

Аніта впевнено зазначила, що можна застосовувати й різні прийоми. Наприклад, радувати малечу приємною винагородою після тренування, ввести систему балів або залучити друзів, щоб займатися було веселіше. 

Тільки не перестарайся з тиском. Важливо завжди спостерігати за дитиною. Якщо вона не протестує відкрито, але й без ентузіазму збирається на заняття, можливо, варто змінити формат або знайти інший вид активності, який їй більше сподобається.

Якщо для тебе спорт як філіжанка кави вранці, то читай, як та коли правильно бігати

Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!