Наприкінці листопада у в кінотеатрах вийшов приквел до відомої франшизи Голодні ігри — Голодні ігри: Балада про співочих пташок і змій. Події у фільмі відбуваються за 64 роки до подій, у яких брала участь Катніс Евердін.
У фільмі ми бачимо повоєнний капітолій, зародження Голодних ігор та молодість й становлення президента Сноу, який за подій Катніс був у похилому віці.
Фільм зачарував глядачів не лише зародженням злої постаті Коріолана Сноу, а й красивими фантастичними костюмами. Адже вони завжди були фішкою Голодних ігор, особливо для мешканців Капітолію. У фільмі ми можемо бачити багато яскравого вбрання та вишивку.
Дизайнерка костюмів Тріш Саммервілл хотіла показати більше життя в округах — зокрема, моменти радості та відчуття однієї спільноти перед початком тотального столичного контролю. Тож мешканці бідних районів не завжди були в брудному одязі, наприклад головна героїня Люсі Грей та її гурт любили яскравий кольоровий одяг.
Фото: IMDb
До команди, яка працювала над костюмами для фільму, приєднався українець Костя Гончарук. Він мав посаду баєра — людини, яка купує необхідні речі. Раніше чоловік працював над кліпом Еда Ширана, рекламою Tuborg та Wall Street Journal. Він розповів для ELLE про досвід роботи над створенням костюмів для фільму Голодні ігри: Балада про співочих пташок і змій.
Про обов’язки баєра
Костя ділиться, що департамент костюмів на цьому проекті був дуже великий, у ньому працювало близько 100 людей. В усіх департаментах у кіно кожен зазвичай відповідає за достатньо вузький перелік речей, окрім глав департаментів та їхніх асистентів, які є кураторами всього процесу.
Окремі люди займаються шопінгом, костюмами для акторів масових сцен, підготовкою речей до знімань, прасуванням тощо. Навіть були окремі люди, які займалися тим, щоб надати одягу поношеного вигляду.
— Система організації костюмів була важливою через велику кількість людей та обсягу роботи. Хтось купував речі, потім людина, яка проводила примірку, мала знати, для якого актора вони призначені, а після затвердження костюма інші працівники відповідали за те, в який день потрібно його використати. Тому всі дотримувалися правил, інакше на проекті був би хаос, — ділиться чоловік.
Додає, що як баєр тісно співпрацював з дизайнеркою Тріш. Вона давала йому запит на пошук конкретних речей для конкретних персонажів.
Як потрапив до команди фільму
Знімання приквелу Голодних ігор проходили на кіностудії Бабельсберг поблизу Берліна. Основна команда приїхала з Голлівуду, а інші працівники переважно були німцями. Американці запросили Костю на співбесіду та пояснили, що потребують людини, яка буде робити все швидко. Попередню дівчину звільнили, тому на Костю ще звалився додатковий тягар.
— У перший робочий день уся основна команда поїхала у відрядження на південь Німеччини, щоб відзняти сцени в лісі. Мені ж дали сценарій для вичитки, а потім почали завалювати купою завдань, надсилаючи імена героїв і списки речей, які їм потрібно знайти. Спочатку було важко — здавалося, що мене закинули в центр океану і не пояснили, куди плисти, — зізнається баєр. Але він робив усе можливо та виконував свою роботу.
Фото: ELLE
Про тонкощі створення костюмів для приквела
Костя розповідає, що дизайнерка Тріш ще до початку знімань зробила багато роботи: створила ескізи костюмів головних акторів та мудборд з загальним настроєм людей з Капітолія та округів. Багато речей спеціально шили для фільму, тому важливо було знайти тканину, її замовляли в Італії та Великій Британії.
Ми витратили місяці на пошук тканин для костюмів докторки Волумнії Ґолл та Тигріс Сноу. Їхні образи особливо точно передавали характер героїнь, — акцентує баєр.
Костя спеціально у свої вихідні ходив маленькими крамничками Німеччини й запам’ятовував особливі речі, які могли б стати у пригоді.
— Це допомогло знайти такі скарби, які люди, що давно живуть в Берліні і мають посаду баєра, не знайшли б, — зізнається чоловік.
Також додає, що намагався залучати українські бренди. Для одного з образів докторки Ґолл придбали рукавички бренду to be accessories.
— Уніформи студентів академії виконані в червоному кольорі, щоб виділити на фоні сірого та брутального Капітолія. Вони мали асоціюватись з кров`ю, яка циркулює в стінах академії. Для костюмів докторки Ґолл дизайнерка надихалася образами Вонки та Франкенштейна.
Фото: IMDb
Тигріс у фільмі була представницею збіднілої сімʼї. Проте вона сама шила костюми, тому кожен її образ мав передавати креатив і намагання героїні, попри всі переживання, мати гарний вигляд і нести гордо своє імʼя, — пояснює баєр. Він вважає костюми цієї героїні найбільшою гордістю за проект та називає кожен витвором мистецтва.
Фото: ELLE
Про співпрацю з дизайнеркою Тріш Саммервілл
Костя говорить, що Тріш ставилася до нього приязно, тому їхні взаємини, окрім професійних, залишалися дуже дружніми. Говорить, що баєр та дизайнерка повинні мати психологічний зв’язок, щоб баєр точно розумів, що треба дизайнерці.
— У мене залишилися найтепліші враження від роботи з головною дизайнеркою костюмів. У Голлівуді її вважають однією з найобдарованіших — ще у 2000-х роках вона робила кліпи Джастіну Тімберлейку, створила стиль Шакірі та Крістіні Агілері. Тріш — улюблена дизайнерка режисера Девіда Фінчера, — акцентує чоловік. Він також додає, що вона презентувала його усім після переїзду до Лос-Анджелеса та надіслала подарунок після завершення роботи над фільмом.
Часто дизайнери костюмів для фільмів та серіалів роблять колосальну роботу. Вони продумують сотні образів, які б точно підкреслили характер героя та сподобалися людям. Багато фільмів та серіалів задають тренди та надихають модників та модниць. Одним із таких проектів був серіал Друзі. Стиль героїв серіалу Друзі відтворюють і дотепер.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.