Взаємоповага на першому місці. Ведуча Юлія Сеник про навчання доньки та зміни в українській освіті

Анастасія Грубрина журналістка сайту
Юлія Сеник розповіла, наскільки змінилася українська освіта

Ведуча програми Факти ICTV Юлія Сеник розповіла, як змінилася освіта в Україні. Вона поділилася успіхами доньки у школі та проаналізувала, яким було її навчання колись. Читай детальніше в нашому матеріалі, як навчаються діти зараз та які підходи застосовують викладачі.

Наскільки змінилася українська освіта

Юлія розповідає, що підходи до навчання зовсім змінилися.

— Інша школа, інші підходи. Інші, сміливі, впевнені діти. Я пригадую свої емоції, коли я пішла до першого класу. Взагалі вся початкова школа — це суцільні негативні спогади. І, можливо, навіть дитячі травми. Пострадянський період.

Тоді вчителі були суворими, атмосфера пригнічувала. Під час навчання Юлія боялася невдач. Тому школа навіювала невпевненість та постійний страх.

І моя дитина ось уже понад два місяці як першокласниця. Щоранку з настроєм, головне — з бажанням іде до школи, навіть рветься! Зі словами: “мамо, я ввечері принесу нові знання”.

У першачків ще немає оцінок, замість них — заохочувальні наклейки. Немає і радянських звертань на кшталт “Людмила Петрівна”. Діти називають своїх педагогів: пані Марія, пані Тетяна… А до дитини ставляться як до повноцінного, рівноправного партнера, як до друга, колеги.

— Ні, це не панібратство, звісно, є кордони, але взаємоповага — насамперед У фокусі — дитина-особистість, дитина-лідер. Немає бажання зламати характер, підлаштувати під себе, поставити в жорсткі рамки… Викладачі прагнуть спрямувати сильний характер у правильне русло, розвинути потенціал.

Юлія Сеник каже, змінилася і значно доповнилася навчальна програма. Збільшилася кількість потрібних знань. У першому класі пропонують, крім класичних предметів, ментальну арифметику.

Там в ігровій та доступній формі вчать швидко рахувати в уяві, концентруватися, оперативно ухвалювати рішення.

Аріні ще дуже подобаються додаткові заняття з акторської майстерності, де можна себе проявити, виступати змалку на публіку, долати страх. Там вчать бути впевненим у собі.

Предмет Природознавство тепер має назву Я досліджую світ. А радянське Трудове навчання сьогодні має прекрасну назву Art-майстерня. На ньому проводять багато майстер-класів, які можуть розвинути ті чи інші здібності дитини.

Ще одна важлива дисципліна у розкладі — it-club, де дітей навчають з першого класу дозовано використовувати гаджети з користю.

— Діти також інші. Моя донька смілива, впевнена, надзвичайно допитлива, як і всі її однолітки, дуже завзята до навчання! Справді педагогічний підхід, легка, дружня, я б сказала родинна атмосфера сприяє.

Діти сьогодні мають величезний вибір додаткових гуртків, де можна спробувати себе, розкрити той чи інший талант, каже ведуча. 

До слова, раніше ведуча Вікон Тетяна Висоцька розповідала про терапевтичне садівництво.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.