Інтоксикація — це загальне отруєння організму людини, яке впливає на його діяльність, самопочуття і працездатність. Вплив певних токсичних речовин провокує виникнення даного стану.
Читай, які є ознаки інтоксикації організму і коли варто звертатися до лікаря — у матеріалі.
Сьогодні інтоксикацію ділять на два типи: екзогенну й ендогенну. При першому типі токсичні елементи потрапляють в організм людини іззовні, а при другому — виникають всередині організму.
Ознаки інтоксикації організму
Симптомами інтоксикації є:
- висока температура;
- блювота і діарея;
- головні або м’язові болі;
- втома, сонливість або безсоння;
- порушення роботи деяких органів;
- зміна ваги тіла;
- шкірні захворювання;
- алергічні та вірусні ураження;
- втрата свідомості.
Причини виникнення інтоксикації
Причини бувають різні. Ось одні з них:
- вживання алкоголю;
- зубна паста, яка містить токсичні речовини;
- приготування неякісних харчових продуктів;
- косметичні засоби;
- брудна неочищена вода;
- гігієнічні засоби.
Симптоми на кожен токсин різні, залежно від того, звідки він потрапляє в тіло: з алкоголю — нудота, з грибів — галюцинації, запаморочення; як наслідок грипу — ломота в суглобах, м’язовий біль.
Наслідки інтоксикації:
- порушення роботи ферментів;
- ослаблення кісток;
- пошкодження внутрішніх органів;
- гормональний збій;
- руйнування ДНК, що викликає швидке старіння.
Діагностувати інтоксикацію самостійно, в домашніх умовах, важко, тому, щоб уникнути негативних наслідків, рекомендуємо звернутися за професійною медичною допомогою.
Відчуття хронічної інтоксикації організму
Хронічна інтоксикація організму — це інтоксикація, що відрізняється від гострої форми поступовим посиленням. На первинних етапах симптоми можуть бути практично не помітні, а на тлі хронічного стану можуть розвиватися інші захворювання.
Щоб усунути ці захворювання, найчастіше запального характеру, необхідно спочатку вивести токсини, провести очищення організму від шкідливих речовин.
Фото: Pexel
Ознаки інтоксикації
При хронічній інтоксикації організму ознаками будуть млявість, слабкість, відсутність бадьорості навіть після тривалого сну чи просто відпочинку. Ще одна характеристика хронічного стану — швидка стомлюваність при будь-яких навантаженнях.
Можуть спостерігатися труднощі із запам’ятовуванням, зниження гостроти сприйняття. Симптоми наростають непомітно, доповнюються вагою і болем в голові, пітливістю, зниженням апетиту, запамороченнями, розсіяністю, погіршенням стану волосся, появою алергічних реакцій, ослабленням рухових функцій.
Незалежно від того, в якій формі і як виражено протікає інтоксикація організму, токсини потрібно обов’язково вивести з організму.
Потрібно вчасно звернутися до лікаря, не ігнорувати симптоми, адже можна довести стан свого організму до небезпечних наслідків, аж до відмови органів.
Фото: Pexel
Важливо! Детоксикація повинна проходити під наглядом кваліфікованого фахівця, який не тільки призначить відповідне лікування, а й буде коригувати процес залежно від стану пацієнта(-ки).
Будь проінформованим(-ою), дбай про здоров’я та не займайся самолікуванням.
Якщо наших читачок хвилюють гінекологічні захворювання — у нашому матеріалі детально розповідаємо про цистит та що з ним робити.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.