Ти не пройдеш! Як захистити свій дім від мародера — лайфхаки від Надії Матвєєвої

Вероніка Кононенко редакторка сайту
Надія Матвіїва

Багато українців змушені були покинути свої будинки й переїхати у більш безпечне місце. Місто поїхало — прокинулась мафія мародерів. 

На жаль, навіть під час війни мародери не сплять. Їм не страшні обстріли, ракети, та й за власне життя вони не особливо переймаються. 

Такі люди не проти скористатися моментом і нажитися на нещасті інших. 

Але ми не безпомічні й можемо захистити себе та своє майно. Телеведуча програми Все буде добре Надія Матвєєва дала дієві поради, як захистити свій дім. 

Кооперація

Взаємодія з сусідами — це важливий аспект для захисту твого будинку. 

Не завадить познайомитися з сусідами, принаймні з найближчими до твоєї квартири, та влаштувати штаб захисту будинку.

Для цього треба створити спеціальний чат, окремий від ОСББ. Призначити чергових та відповідальних за безпеку, які щодня б робили обхід усього будинку і двору.

Перевірка

На що треба звертати увагу при перевірці будинку?

  • Прозорий скотч на замковій щілині, рекламні флаєри на дверях, намальовані хрестики, монети в дверній шпарині тощо.

У такий спосіб грабіжники перевіряють квартири на те, є там господарі чи ні. За можливості зніми все підозріле з дверей. 

  • Не забудь перевірити дах, підвали, сходові клітини. Адже сміттєвий пакет, будівельний мішок чи дитяча іграшка можуть містити вибухівку.

У деяких містах такі прецеденти вже були, тому варто бути дуже обережними.

Якщо побачив(-ла) підозрілий предмет, у жодному разі не чіпай його руками. Краще відійди на безпечну відстань, мінімум 200 метрів, та виклич поліцію.

  • Під час обстеження подвір’я звертай увагу на машини, лобове скло.

Крадії автомобілей та мародери розклеюють візитівки на лобовому склі, кладуть шматки картону в двері авто, щоб зрозуміти, за якими автомобілями не наглядають. 

Якщо помітиш щось подібне, то зніми цю мітку. А в чаті будинку попроси власників, які не виїхали, прибрати з салонів усі коштовні речі.

Потурбуйся про доступ до екстрених номерів

Дізнайся номери телефонів штабу ТРО та гарячих ліній місцевих ОДА. Закріпи їх у чаті будинку, щоб кожен міг швидко знайти у разі потреби. 

Якщо в будинку лишились тільки жінки, а всі чоловіки захищають Україну, долучи до обходу представників місцевої ТРО.

Відкрий свою внутрішню підозрілість

Саме час стати підозрілим до незнайомців. Адже нині люди можуть видавати себе за будь-кого, щоб вдертися до квартири. 

Тому не відчиняйте двері незнайомцям, які представляються волонтерами або представниками силових, евакуаційних та комунальних структур, навіть у разі наявності відповідних документів. 

Тут і знадобляться екстрені телефони. Краще подзвони у відповідні служби та перепитай, чи була запланована якась перевірка. Якщо відповідь негативна, повідом теробороні.

Можливо, хтось перевіряє у такий спосіб кількість жителів у під’їзді, хто залишився, а хто виїхав. 

Також важливо не казати зайвого незнайомцям. Будь-які питання чужої людини, наприклад, хто з сусідів ще не виїхав, мають насторожити.

Відчуй себе вахтером

Зараз, окрім квартирних грабіжників, активізувались крадії металу та лічильників з підвалів. Тому просто не впускай чужих у під’їзд.

Не соромся перепитувати у невідомих людей, що вони роблять біля твого будинку.

А ще краще — вимкни домофон і користуйся лише магнітним ключем. В разі розмагнічування ключа звернися за допомогою в чат будинку.

Якщо треба спускатися в укриття

Обов’язково зачини всі вікна та двері, особливо якщо живеш на нижніх поверхах, адже мародери можуть використати цей час для грабунку. 

Якщо ж ти мусиш виїхати з квартири у більш безпечне місце, то будь на зв’язку з сусідами, проси їх придивлятися за квартирою. 

Держава намагається полегшити нам життя навіть із переїздом. Мінцифри запустило новий сервіс, що допоможе тобі евакуюватися та знайти житло у безпечному місці. 

Категорії: Стиль життя