У світі почастішали випадки нападу акул на туристів у прибережних водах, що викликає занепокоєння, адже раніше ці хижаки трималися осторонь людних місць.
Видання Daily Express підрахувало, у яких країнах акули найчастіше нападають на людей. Спойлер: у лідерах — далеко не Єгипет, який часто вважають центром нападів акули на людей.
В яких країнах акули найчастіше нападають на людей
На основі даних International Shark Attack File за 2023 рік, сформували список із восьми країн, де акули найменш дружні до туристів.
У статистиці врахували лише неспровоковані випадки нападу акул, тобто тоді, коли люди жодним чином не заважали тваринам.
Восьме місце — Південна Африка
Торік в Південній Африці було два неспровоковані напади акул, але, на щастя, жоден не був фатальним. Тигрові, бичачі та великі білі акули відповідальні за більшість нападів у країні.
Сьоме місце — Мексика
У 2023 році в Мексиці була одна неспровокована атака акули, і вона була смертельною. Хоча напади акул є відносно рідкісним явищем у цій місцевості, великі білі акули зустрічаються у водах країни.
Шосте місце — Багами
На Багамах стався один неспровокований напад акули, і він був смертельним. Хоча напади акул на Багамах надзвичайно рідкісні, бичачі акули зустрічаються у водах країни.
П’яте місце — Єгипет
Ця країна є одним із провідних місць у світі для підводного плавання, а тигрові акули є одним із різновидів цих хижаків, які зустрічаються у місцевих водах. У 2023 році Єгипет зазнав двох неспровокованих нападів акул, один з яких став смертельним.
Четверте місце — Бразилія
Минулого року в країні було зафіксовано три неспровоковані напади акул, але, на щастя, жоден не був смертельним. У водах країни живуть три найнебезпечніші акули — тигрова, бичача і велика біла акули.
Третє місце — Нова Каледонія
На французькій тихоокеанській території останніми роками почастішали напади акул. У 2023 році в країні відбулися три неспровоковані напади акул, один з яких виявився смертельним. Минулого року тут навіть заборонили купання в столиці після безпрецедентної кількості нападів акул.
Друге місце — Австралія
Тут зареєстрували 15 неспровокованих нападів акул, чотири з яких стали смертельними. Бичача, тигрова, океанічна довговуха та велика біла акули відповідальні за більшість нападів у регіоні.
2020 рік став найсмертоноснішим роком на узбережжях Австралії. Тоді зафіксували шість смертельних випадків.
Туристів просять утриматися від плавання або серфінгу в сутінках і на світанку, коли акули з більшою ймовірністю можуть прийняти людину за здобич.
Перше місце — США
У 2023 році саме у цій країні відбулася найбільша кількість інцидентів з морськими хижаками. Напади акул відбувалися 36 разів, з них два стали смертельними.
Найбільше постраждав штат Флорида, на який припало 44% від загальної кількості атак по всій країні. Напади відбуваються бичачими або чорними акулами, які часто зустрічаються біля піщаних мілин, де вони харчуються.
Боротьба дикої природи й людини часто завершується поразкою останньої. Однак не завжди тварини отримують перевагу. Деяким з них не щастить відстояти своє право залишаться в природному середовищі.
Зокрема, це стається, коли людина намагається одомашнити дику тварину і змусити її жити поза природою. Ми розповідали, чому тримати диких тварин вдома неправильно і жорстоко.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.