Як доглядати за різдвяником: усе про правила поливу, підживлення та обрізку

Анна Голішевська редакторка сайту
вазон

Різдвяник — це рід кактусів, який походить з тропічних лісів Бразилії. Квіти, розташовані на кінцях обвислих стебел, можуть бути червоними, білими, помаранчевими, фіолетовими, рожевими або бузковими й досягати довжини 4-8 см. Як доглядати за різдвяником — читай у матеріалі. 

Як доглядати за різдвяником: особливості вазона

Квіти цієї рослини розкриваються повільно, тому залишаються на стеблах тривалий час. Найбільш комфортно різдвяник почувається на північно-східних або західних вікнах. На південному вікні рекомендується застосовувати притінення від сонячних променів.

Важливо, щоб вода для поливу не містила хлору або вапна. Найкраще використовувати дощову воду. Якщо ж її немає, поливай різдвяник водою, що відстоювалася десять днів.

Крім поливу, важливо забезпечити високу вологість повітря. Як і всі рослини з Бразилії, різдвяник потребує обприскування теплою водою для забезпечення оптимального середовища.

Як правильно доглядати за різдвяником: особливості поливу

Поливати різдвяник треба систематично, щоб ґрунт не висихав. З іншого боку, допускати перезволоження коренів рослини також не варто, тому поливати слід тільки тоді, коли висохне верхній шар ґрунту.

Від березня до серпня регулярно поливай різдвяник м’якою водою, обприскуй його і підживлюй двічі на місяць.

Влітку краще винести рослину на балкон, терасу або розмістити у дворі під кроною дерева (тримуючи її якомога далі від слимаків і равликів) до кінця серпня або початку вересня.

Далі поступово зменш полив і перенеси квітку в прохолодне приміщення (приблизно +15°C) на південне вікно — для цього ідеально підходить балкон. Як тільки з’являться бутони, починай поступово збільшувати полив і температуру, повертаючи різдвяник до звичайного режиму.

Як доглядати за різдвяником для цвітіння: календар

Для правильного догляду користуйся календарем цвітіння рослини:

  • період спокою (жовтень-листопад): різдвяник відпочиває у прохолодному місці, полив потрібно проводити один раз на тиждень, а з другої половини листопада — полив і обприскування через день;
  • період бутонізації (листопад-грудень): рясний і регулярний полив при підсиханні ґрунту, температура — близько +30°C;
  • період цвітіння (грудень-лютий): не переміщуй та не рухай рослину, щоб різдвяник не викинув бутони;
  • період росту (березень-серпень): рівномірний полив м’якою водою, тепло і підживлення двічі на місяць добривами для кактусів.

Обрізка різдвяника: основні моменти та правила

Обрізку рослини виконують переважно для формування красивої та рівномірної крони, оскільки з часом стебла починають розгалужуватися.

Обрізати різдвяник нескладно: просто прибирай стебла, які здаються тобі зайвими, і старі гілочки.

Видалені пагони можна використовувати як живці для розмноження.

Пересадка різдвяника: на що варто звернути увагу

Молоді рослини рекомендується пересаджувати кожні два-три роки, а вже дорослі — через чотири-п’ять. Горщик заповнюй для цього дренажним шаром на третину і субстратом на 2/3, який можна зробити самостійно з піску, торфу, листової й дернової землі в рівних частинах. Пересаджувати різдвяник треба в середині березня.

Раніше ми розповідали, як доглядати за гіацинтом у домашніх умовах.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Стиль життя
Теги: лайфхаки