Не встигаєш змигнути оком, як твоє малятко вже стає майже дорослою людиною та прагне самовиражатись. Інколи через це може виникнути чимало сварок. Однак їх можна уникнути, якщо приділяти підлітку увагу, коли він чи вона цього потребує. Особливо цьому можуть сприяти свята та спільні справи як прикрашання. Тому лишається дізнатись, як прикрасити кімнату підлітка своїми руками на Новий рік, та провести час разом за приємним заняттям.
Як прикрасити кімнату підлітка своїми руками на Новий рік
Свобода самовираження та безпека
Насамперед до того моменту, як починати прикрашати кімнату підлітка, потрібно з ним чи нею поспілкуватись та дізнатись думку своєї дитини, бажання та настрої.
Звісно, смаки можуть бути мінливими та часто незрозумілими для батьків, але все ж таки, щоб сприяти покращенню взаємин, варто говорити та чути свою дитину: чи хочеться прикрашати кімнату, як це бачить дитина, що б хотілося.
Та водночас варто не забувати й про правила безпеки. Наприклад, якщо підліток хоче прикрасити свою кімнату свічками, тоді варто або ж слідкувати за цим процесом та дозволяти запалювати їх тільки тоді, коли є дорослі вдома та не робити цього перед сном, або ж піти на певний компроміс та домовитись, що свічки будуть стояти лише на території, де родина разом проводить час. Також необхідно пояснити, які існують правила безпеки та чому це важливо.
Слідкувати також варто й за гірляндами, оскільки у взаємодії з деякими прикрасами вони можуть бути також не цілком безпечними. Тому, наприклад, паперові зірки та яскраві вогники краще просто тримати на певній відстані одне від одного.
Особиста ялинка
Якщо підліток хоче мати свою особисту ялинку, це можна влаштувати. Та важливо тільки звернути увагу на розміри приміщення. У кімнаті можна поставити маленьку ялинку або ж у вільному кутку, чи навіть на робочому столі. У цій справі також можна дати свободу дій та дозволити прикрасити ялинку тими іграшками та кольорами, якими хоче підліток.
Крім того, ялинку можна теж зробити своїми руками: з гілок справжнього дерева, або ж підручних матеріалів, наприклад, книжок, журналів, чи навіть викласти її з гірлянд та ялинкових прикрас на стіні.
Гірлянди та фото
Гірлянда чи не найбільш універсальна прикраса, якою можна прикрашати майже усе, що заманеться: стіни, вікна, меблі. З неї можна викласти ялинку, або ж обрамити вхід до кімнати.ї
Також на стіні можна просто зробити кілька горизонтальних рядів з гірлянди та закріпити на них прищепками улюблені фото підлітка. Така прикраса можу дарувати позитивні емоції не лише на Новий рік, але й у звичайні будні дні.
Для безпеки краще обрати гірлянду на батарейках. Також існують варіанти з пультом, завдяки якому можна вимкнути прикрасу без зайвої потреби вставати.
Банка емоцій та світла
Ще одна досить проста прикраса для кімнати підлітка на Новий рік — це банка чи ваза зі світлом всередині. Для того, щоб її зробити, потрібно просто взяти ємкість, яка найбільше візуально подобається, та наповнити її гірляндою. Також всередині можна розмістити ялинкові прикраси.
Якщо ти обереш все ж таки вазу, то згори можна розмістити ялинкові гілки, а всередині — гірлянду.
Вікно у світ мистецтва та див
Якщо дитина схильна до занять творчістю та любить малювати, тоді їй можна дозволити розмалювати вікна у своїй кімнаті вітражною фарбою чи штучним снігом. Також можна виготовити трафарети, аби було легше малювати великі елементи на вікні. Це допоможе не лише в прикрашанні кімнати, але й розвитку дитини та створенні приємних спогадів про свята та час з родиною.
Вхід у казку
Свято має відчуватись одразу зі входу в кімнату. Тому для цього можна прикрасити також дверний отвір. Його можна обрамити гірляндою та доповнити ялинковими прикрасами та бантиками зі стрічок. Кріпити їх можна по-різному, наприклад, на звичайний скотч чи на канцелярські кнопки. Головне обережно закріпити, щоб нічого з прикрас не відпало та не поранило дитину.
Новорічні зірки з паперу
Можна прикрасити кімнату підлітка до Нового року й за допомогою звичайних саморобних прикрас. Наприклад, досить святкову атмосферу можуть створити паперові зірки. Якщо їх зробити у великій кількості, вони будуть виглядати на диво мінімалістично, але водночас ошатно.
Щоб зробити таку одну зірку, потрібно скласти папір вчетверо, потім розгорнути та зробити позначки посередині кожного згину.
Після цього знову вдвічі скласти по діагоналі, щоб згини утворювали сніжинку. Зробити надрізи до позначок олівцем по лініях поперечних згинів, після чого надрізані боки загнути до діагонального згину, аби утворились промені зірки.
Далі з напуском склеїти боки одне з одним. Так вийде одна половинка зірки. Тому лишається тільки повторити процес та склеїти дві частинки в одну.
Пряничне диво
Також можна поєднати два святкових заняття та спершу напекти імбирних пряників, а потім прикрасити ними кімнату підлітка до Нового року.
Наприклад, можна зробити цілий будиночок з пряників, після чого поставити його на столі у кімнаті дитини. Для нього знадобиться тільки спекти шість прямокутних пряників: чотири для стін і два для даху.
Також якщо хочеться їстівних прикрас, можна зробити їх із засушених цитрусових. Для цього потрібно буде нарізати апельсини кільцями та запекти на пергаменті в духовці. Лишиться тільки пронизати їх нитками чи лентами й кімната підлітка буде більше нагадувати декорації до фільму Маленькі жінки.
Улюблений герой
Також під час розмови з підлітком можна дізнатись, чи є якийсь улюблений святковий герой. Наприклад, дитині може подобатись Ґрінч, тоді є сенс зробити кімнату чимось схожою на оселю цього героя. Або ж підлітку може подобатись Один вдома чи стрічка Ельф, або ж мультфільм Холодне серце.
Хтось звик дотримуватись свого улюбленого стилю та використовувати однакові прикраси з року в рік, декому до душі експерименти, а хтось ще досі шукає свій улюблений варіант прикрас. Тому Вікна для тебе зібрали кілька вдалих ідей, як прикрасити ялинку у 2024 році.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.