Хронічний стрес, інформаційний шум, розхитаний емоційний стан — неодмінні супутники сучасних людей і зокрема українців. Війна ускладнює багато процесів, водночас залишає не так багато можливостей позбутися надмірного перевантаження на психіку.
Однак вихід є. Один із найдоступніших та найкорисніших способів виплеснути зайвий стрес — спорт. Відома українська фітнес-тренерка Аніта Луценко розповіла для видання ELLE.UA, чому будь-які фізичні навантаження корисні, а ще про здатність спорту робити нас щасливішими та спокійнішими.
Як спорт впливає на ментальне здоров’я — пояснює фітнес-тренерка
За словами Аніти Луценко, регулярна робота над тілом дарує відчуття впевненості у власних силах. А ще допомагає відчути контроль за процесом. Це особливо корисно для людей, що мають комплекси щодо власної зовнішності.
Коли людина регулярно спостерігає за результатами своїх зусиль, то врешті починає вірити в себе та приймати своє тіло.
До того ж фізична активність вже давно є ефективним доповненням до традиційних методів лікування депресивних станів.
Цьому є цілком наукове пояснення: тренування стимулюють вироблення ендорфіну, що покращує настрій, зменшує почуття апатії та бореться з тривогою.
Спорт допомагає людині почуватися більш енергійною, вмотивованою та готовою до нових звершень. А це зменшує симптоми пригніченого стану та покращує загальний емоційний стан.
А ще фізична активність — не лише про боротьбу з депресією, це і дієвий спосіб проти тривожності. Спорт допомагає виплеснути накопичену енергію та напругу, що веде до зменшення нервовості, дратівливості та порушення сну.
Тренування роблять людину більш стійкою до емоційних потрясінь, завдяки чому вона відчуває спокій та впевненість навіть у критичні моменти.
Фото: Unsplash
Також не можна ігнорувати суттєвий внесок спорту в роботу мозку. Різні дослідження демонструють нерозривний звʼязок між фізичною активністю та розумовою діяльністю.
Регулярні тренування стимулюють нейрогенез — процес утворення нових нейронів, що веде до покращення пам`яті, концентрації уваги, логічного мислення та інших когнітивних функцій.
Все це завдяки покращенню кровообігу в головному мозку та стимуляції нейротрофічних факторів, що призводять до росту та розвитку нових нервових клітин.
Регулярність та відпочинок: як правильно займатися спортом, щоб мати позитивний результат
Спорт — це не лише про надмірну фізичну активність та бездумне виконання вправ. Тренування вимагають максимальної концентрації, правильної техніки виконання та регулярності.
А ще важливо пам’ятати про перерви після занять спортом, адже вони потрібні нам для заспокоєння нервової системи, тому нехтувати цим не варто.
Ментальний та фізичний результат не настануть без правильного комплексу вправ, що враховує особливості тіла. Слід обрати такий вид занять спортом, який приноситиме задоволення, а також регулярно дотримуватися плану тренувань.
Крім цього, повноцінний сон та збалансоване харчування — ключові речі для ефективних тренувань. Лише після відновлення енергії ми можемо досягати успіхів у спорті.
Фото: Unsplash
Аніта Луценко також порадила уповільнити темп життя та взяти перерву, якщо людину переслідує постійне відчуття дежавю.
Зазвичай цей ефект зʼявляється від перевтоми та хронічного стресу. Тому турбота про якісний відпочинок теж є невіддільною складовою ментального здоровʼя.
Наостанок слід пам’ятати, що спорт — це не лише про тіло або фігуру, це також про психіку та дбайливе ставлення до самих себе.
Цілком можливо жити в гармонії з собою та відчувати себе сильним, якщо дотримуватися простих правил. У здоровому тілі — здоровий дух, йдеться у відомому вислові, тому наше самопочуття — тільки в наших руках.
А чи знаєш ти, що пробіжки стимулюють уяву та допомагають генерувати нові ідеї? Читай у нашому матеріалі про всі переваги фізичної активності.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.