Лимонне дерево вже не є рідкістю серед домашніх рослин. Завдяки наполегливості професійних селекціонерів і вправності квітникарів, кімнатний лимон можна знайти в численних домашніх оранжереях і навіть на підвіконнях.
Кімнатні цитрусові не лише прикрашають інтер’єр своїм привабливим зовнішнім виглядом, але також тішать нас смачними плодами. Як виростити лимон з кісточки та що для цього потрібно — читай в матеріалі.
Як виростити лимон вдома: особливості та коли будуть перші плоди
В теплих країнах, де клімат сприятливий для вирощування лимона, він росте дико. Але в наших широтах умови для цих рослин трошки жорсткіші.
Однак і тут, дотримуючись певних правил, ти можеш отримати власні лимони всього за 4-5 років. Головне — правильно доглядати за рослиною.
Цитрусове дерево є вічнозеленим, вимагає багато вологи й росте в тіні. У приміщенні активно починає рости в лютому-березні й припиняє — в листопаді. Лимон можна розмножити різними способами:
- з насіння (використовуючи кісточку, видобуту з плоду);
- вегетативно (через живці, щеплення або відводки).
Як виростити лимон на підвіконні та яке насіння для цього брати
Оптимально використовувати щойно зібране насіння. Його треба взяти з дозрілих плодів без ознак захворювань. Звичайно, ми часто отримуємо лимони з магазину, які точно не є свіжозібраними.
Після періоду сушіння або зберігання при кімнатній температурі, насіння втрачає свою свіжість, але все ж може прорости.
Щоб гарантовано виростити лимон вдома, краще підготувати значну кількість кісточок. З десятка насінин обов’язково з’явиться кілька росточків.
Тому краще висаджувати багато рослин відразу. Не всі вони доживуть до плодоношення в домашніх умовах, адже деякі можуть захворіти, інші постраждають під час щеплення.
Як виростити лимонне дерево з кісточки: інструкція
- Після просушування кісточок дай їм прорости в землі під плівкою. Після цього прибери захисний шар, аби проростки звикали до кімнатних умов.
- Створи помірний полив, щоб уникнути перезволоження та гнилого коріння. У спекотну погоду полив проводять три рази на тиждень, взимку зменшують до двох разів.
- Протирай листя цитрусових від пилу щотижня та регулярно обприскуй водою.
- Регулярно пересаджуй кімнатний лимон в більший горщик щороку навесні.
- Добрива для цитрусових потрібно підбирати з мікроелементами цинку, бору, марганцю (підживлюють рослину раз на два тижні).
- Для того аби лимон не перетворився на густе дерево, потрібно постійно формувати крону. Видаляй центральний пагін на відстані 20 см від землі.
- Щоб прискорити плодоношення, можна використовувати мідний дріт. Приклади його на відстані 1-2 гілочок від основи й зв’яжи так, щоб дріт легко вдавлювався в кору. Це сприяє утворенню поживних речовин, які стимулюють утворення плодових бруньок всередині лимона, вирощеного з кісточки. Після півроку або року дріт слід видалити, а травмоване місце перев’язати поліетиленовою стрічкою.
Раніше ми розповідали, як виростити мандарин з кісточки.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.