Яку моторну оливу заливати в бензиновий генератор: яку краще вибрати і як часто міняти

Богдана Макалюк журналістка сайту
Яку моторну оливу заливати в бензиновий генератор: поради та терміни заміни

Багато українців мають вдома бензиновий генератор. Він допомагає одержати електроенергію, коли немає світла.

Але щоб генератор довго працював і не ламався, потрібно його правильно доглядати. Зокрема потрібно знати, яку моторну оливу заливати в бензиновий генератор. У матеріалі ти дізнаєшся, як її краще вибрати та як часто потрібно міняти.

Яку моторну оливу заливати в бензиновий генератор

Якісно обрані матеріали для роботи генератора, зокрема бензин та олива, впливають на те, як він працюватиме. Від цього залежить, який струм подаватиметься і чи стабільна буде напруга.

Завжди краще вибирати якісну оливу для генератора, хоч воно і дороге. Ще виробник може вказувати в інструкції або техпаспорті рекомендації, яку моторну оливу для бензогенератора потрібно використовувати, щоб не нашкодити техніці. Навіть можуть вказувати конкретні марки.

Якщо цього немає, то оливу для генератора варто вибирати за такими рекомендаціями:

  • брати хороші оливи відомих виробників, які вже перевірені тобою чи знайомими. Можна також купувати оливу у спеціалізованих магазинах, які продають садово-паркову техніку;
  • застосовувати для заливки суто напівсинтетичну оливу. Рекомендовані маркування — 10W30 та 10W40. Вони ідеально підходять для будь-яких погодних умов;
  • якщо генератор працює в умовах суворої зими (-30°C і більше), потрібно вибирати спеціальну зимову оливу 5W30, яка теж напівсинтетична;
  • зверни увагу на в’язкість, яка вказана на маркуванні, вона вказується цифрами: 5, 10 — при низькій температурі і 30-40 — при нагріванні.

Як часто потрібно міняти оливу в генераторі

Моторну оливу в генераторі потрібно міняти через певний проміжок часу. Спочатку він маленький, а потім може стати дедалі більше.

  1. Коли заливаєш оливу в новий генератор, її потрібно змінити через 5 годин. Це так звана обкатка оливи. Нові деталі як би “притираються” один до одного, згладжуються мікронерівності. Тому олива вбирає в себе всі металізовані частинки і стає відпрацьованою, вона чорніє і каламутніє. Через це оливу потрібно міняти.
  2. Вдруге оливу потрібно міняти через 20-25 годин роботи генератора.
  3. Третю заміну оливи потрібно виконувати через 50 годин роботи. Наступні заміни оливи також можна проводити через 50 годин роботи або 100. Все залежить від виробника або встановленого на генератор двигуна. Найкраще дотримуватись інтервалу, який вказаний у технічному паспорті самого генератора.

Щоб мати електрику під час відключень світла, треба правильно вибрати генератор для дому.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Стиль життя
Теги: лайфхаки