Навіть слабку рослину вона перетворить на витривалу й міцну, додасть енергії насінню, допоможе швидко вкоренитися розсаді — перелік чеснот бурштинової (янтарної) кислоти величезний. Що саме робить цю речовину такою корисною та як правильно розводити бурштинову кислоту для рослин — читай у матеріалі.
Що таке бурштинова кислота
Назва речовини говорить сама за себе, і колись її дійсно добували з бурштину, хоча цей процес — надто руйнівний для самоцвітів: на 1 кг бурштинової кислоти їх потрібно близько 20 кг. Нині цю кислоту виготовляють шляхом хімічних реакцій.
На вигляд бурштинова кислота — білий кристалічний порошок, схожий на лимонну кислоту, щоправда, не такий кислий і з невеличкою гіркуватістю.
Речовину використовують в сільському господарстві, кімнатному квітництві, її вживають як ліки, адже янтарна кислота надважлива для кожної живої істоти. Вона бере участь у метаболізмі, завдяки чому клітини дихають та насичуються енергією, їхній імунітет суттєво зростає.
Чим корисна бурштинова кислота для рослин
Препарат продається в аптеках та спеціалізованих садівничих магазинах. Він корисний абсолютно для всіх рослин: плодових дерев, ягідних кущів, для овочів та кімнатних рослин.
Він діє як чудодійне підживлення, результат якого буде видимий майже одразу: городні культури гарно родять, а кімнатні рослини радують пишним тривалим цвітінням.
В бурштиновій кислоті можна замочувати коріння рослин, витримувати насіння перед посадкою, оприскувати квіти та кущі й поливати їм. На кожному етапі ця живильна речовина принесе чимало користі. Вона:
- підвищує схожість насіння на 30-40%;
- стимулює коренеутворення,
- збільшує врожайність на 40%
- посилює імунітет рослин у боротьбі зі шкідниками та хворобами;
- прискорює ріст нових пагонів і коренів,
- подовжує цвітіння квітів.
Як підживлювати рослини бурштиновою кислотою
Використовувати можна як таблетки з аптеки, так і порошок. Щоб обробити рослини бурштиновою кислотою, речовину спочатку необхідно розвести водою.
Скільки потрібно янтарної кислоти на літр води? Усього 1,5 г — для замочування коріння. І 1 г на 5 літрів води — для обприскування кімнатних та городніх рослин.
Порошок потрібно розчинити спочатку у столовій ложці води, а потім розвести до потрібної консистенції.
Норми використання бурштинової кислоти для різного підживлення
Для замочування насіння та розсади:
- для обробки насіння: розведи 1,5 г кислоти на 1,5 л води;
- для замочування розсади: візьми 1,5 г на 1,5 л води.
Для обприскування та поливу:
- для обприскування до цвітіння: розведи бурштинову кислоту у пропорції: 1,5 г на 15 л води;
- для обприскування після цвітіння: візьми 1,5 г на 7,5 л води;
- для поливу: 1,5 г речовини на 7,5 л води.
Коріння та насіння рослин замочують у янтарній кислоті протягом 12 -15 годин. Це стимулює ріст сходів та значно зміцнює розсаду.
Обприскування проводять з пульверизатора, обробити можна як кімнатні, так і городні рослини. При цьому речовина посилить не лише наземну частину, а і її коріння.
Зазвичай підживлення бурштиновою кислотою повторюють через два тижні.
Можна чергувати його з підхарчовуванням мінеральними чи органічними добривами. Кімнатні квіти чудово відгукуються на такий догляд і довго радують своїм цвітінням. Але варто не переборщити.
Якщо квіти добре почуваються, не хворіють, достатньо підживити янтарною кислотою один раз на три місяці.
Раніше ми розповідали, як зробити корисні та вкрай ефективні добрива для рослин з кухонних відходів та трави.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.