Світ без квітів навіть неможливо уявити. За ними так приємно доглядати, прикрашати ними свій дім, сад, город, вирощувати в горщиках, ставити у вазу, дарувати, торкатися і милуватися. Ті, хто любить квіти — естети, люди творчі, вони вміють цінувати красу природи. Догляд за квітами потребує часу, вміння та коштів, але результат милує око та розраджує душу.
Читай про види підживлення для квітів у домашніх умовах для стимулювання росту та цвітіння зрізаних та кімнатних рослин — у матеріалі.
Підгодовувати домашні квіти слід досить часто, адже у домашніх умовах у них обмежена площа живлення. І навіть якщо ваша квітка росте у великому просторому горщику, це не означає, що їй вистачає мінеральних речовин. Рослини в будь-якому випадку потребують додаткової підгодівлі.
Замочити пагони кропиви на добу в теплій воді, процідити, поливати раз на два тижні. Кропива допоможе квітам не хворіти та бути міцними. Відвар кропиви наповнює землю мінералами.
Розчинити 10 г дріжджів і 1 ст. ложку цукру в 1 л теплої води. Для сухих дріжджів: взяти 10 г сухих дріжджів і 3 ст. ложки цукру на 10 л води. Перед застосуванням дати розчину настоятися приблизно 2 години. Потім розвести чистою водою у співвідношенні 1:5 і поливати рослини.
Найпопулярніше натуральне добриво для підживлення кімнатних квітів — звичайний цукор. Розвести 1 ст. ложку цукру в 0,5 л води, а потім полити цим розчином рослину. Це підживлення слід робити не частіше, ніж один раз на місяць, адже якщо перестаратися, то можуть завестись мошки.
Але чим би не підгодовувати свої домашні рослини, якщо їм недостатньо світла і немає правильної температури й вологості, вони все одно не будуть добре рости.
Замість цукру можна взяти й звичайну глюкозу, яка продається в аптеці. Одну таблетку глюкози потрібно розвести в 1 літрі води. Поливати один раз на місяць.
Випивши чашечку ароматного кавового напою, не виливай гущу, а змішай її з землею у вазоні. Завдяки такому нехитрому способу лужний ґрунт стане більш пухким і легким, підвищиться кислотність ґрунту, в ньому буде більше кисню.
Важливо! Не всі рослини люблять каву. Тому кавою можна підгодовувати лише ті рослини, які полюбляють кислий ґрунт (гортензії, азалії, троянди, гладіолуси, лілії, рододендрони, вічнозелені, хвойники).
50 г цибулиння залити 2 л гарячої води, довести до кипіння і кип’ятити 10 хвилин, потім дати настоятися протягом трьох годин. Після того, як відвар охолов, проціди його та обприскай рослини. Підживлення, приготоване з цибулиння, сприятливо позначиться на зростанні, адже в ньому міститься повний набір мікроелементів.
Потрібно взяти літр води та змішати його зі столовою ложкою кориці. Настоювати розчин добу. Після цього в кожен горщик влити по столовій ложці цієї суміші. Тільки потрібно врахувати, що це дуже потужна підгодівля, та не використовувати її частіше, ніж раз на місяць.
Подрібненими цедрою цитрусових і банановою шкіркою (в рівних частках) наповнюють третину трилітрової банки. Додають 2 ч. ложки цукру і, заливши все теплою водою, дають настоятися 3 тижні в теплому місці. Час від часу живильний мікс необхідно збовтувати. Через три тижні ви отримаєте світло-жовту мутнувату рідину, яка чудово зберігається в холодильнику. Для підживлення її потрібно розвести чистою водою 1:20 і використовувати 1 раз на місяць.
Також використовують для підгодівлі домашніх квітів воду від промивання круп: гречки, рису, пшона і так далі — в такій воді є кремній, залізо, фосфор і магній.
Unsplash
Сподіваємося, наші поради допоможуть тобі отримати справжнє естетичне задоволення від своїх квітів у період цвітіння. Рясний цвіт та здоровий вигляд рослини — результат твоєї турботи.
А щоб твої зрізані квіти довго стояли — читай поради флориста, що для цього потрібно робити.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.