З пуером знайомі ті, хто хоч раз цікавився китайським чаєм. Його легко впізнати за традиційною формою — млинці або цеглинки зі спресованого листя. Існують сучасніші варіанти, наприклад розсипний — щоб був більш зрозумілим європейцю, а ще й пуерна мініточа — чайне гніздечко.
Чайні млинці й цеглинки — це стильно й традиційно, але не завжди зручно, якщо заварювання відбувається в дорозі або в офісі. Тому в таких умовах любителі чаю надають перевагу простішим для використання формам.
І оригінальний розсипний пуер, і мініатюрний чай пуер мініточа дозволяють обійтися без численного посуду, пуерного ножа та чабані. Водночас ці варіанти не менш ефектно красуються на чайних церемоніях.
Усе, що тобі потрібно знати про розсипний пуер і гніздечка — мініточа — розповідають чайні експерти New Tea.
Як і чому з’явилася мініточа
Ще за часів Шовкового шляху гарний чай почали пресувати у зручний формат млинців. Це:
- полегшувало транспортування;
- гарантувало однакову вагу пуеру на продаж;
- дозволяло використовувати чай як платіжний засіб у дорозі;
- зробило пуер настільки впізнаваним, що його досі традиційно фасують у млинці.
Окрім млинців, чай пресували в форми цеглинок, гарбузів, грибочків і точі — гнізда. Це доволі великі порції, які купувалися про запас. Сьогодні все трохи інакше, і хочеться продегустувати різні види чаю, та ще й мати можливість правильно розрахувати заварку на порцію.
Тому і з’явився пуер мініточа — або гніздечко. Це:
- настільки ж традиційна форма, як класична велика точа;
- обсяг чаю достатній для одного або двох чаювань;
- комфорт для чаємана вдома, в офісі та в дорозі;
- відсутність необхідності використовувати додатковий посуд і пуерний ніж.
Виходить, що купити пуер мініточа зручно і новачкам, і досвідченим поціновувачам китайського чаю. А у нас за можливість використовувати гніздечко для одиничного чаювання його назвали ще простіше: пуер у таблетках.
Розсипний пуер — це круто!
Оскільки пуер асоціюється з традиційним пресуванням, багато чаєлюбів із підозрою ставляться до розсипного варіанту. Насправді такий формат завжди існував у продажу, й він значно зрозуміліший для нас, бо ми поколіннями звикали до індійського розсипного чаю, який майже ніколи не пресували.
Звісно, справжній розсипний пуер варто купувати у правильному місці з відмінною репутацією. Спеціалізовані чайні магазини, як-от New Tea, створені саме для цього. Тут ти отримаєш:
- детальну консультацію;
- точну вагу чаю, яка тобі підійде;
- зручність заварювання розсипного пуеру;
- можливість дегустації;
- усі необхідні документи про походження чаю;
- справжній пуер із Юньнаня, про який ти мріяв (-ла).
У неперевіреному місці ти не знайдеш ані сертифікатів якості, ані навіть належної фабричної упаковки. А головне — перед тобою дійсно може бути розсипний пуер, тільки несвіжий і зберігався він у невідповідних умовах. Варто ризикувати? Однозначно ні. Але справжній розсипний пуер точно вартий дегустації — потрібно лише уважно обирати магазин, у якому його купуєш.
Ще з одним чаєм точно не засумуєш. Чай кратом — напій, навколо якого вирують суперечки. Хтось називає його натуральним енергетиком, хтось — легким наркотиком, що викликає звикання. У чому правда й чи варто ризикувати — читай у наступному матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.