Кола і картопля фрі проти мігрені: чому фастфуд іноді справді допомагає

Анастасія Жиденко редакторка сайту
кола та фрі проти мігрені

У соціальних мережах набирає обертів новий незвичний лайфхак: тисячі користувачів стверджують, що велика порція кока-коли та картоплі фрі допомагає зупинити мігрень ще до того, як вона повністю проявиться. На перший погляд, звучить нереально, але чи справді у фастфуді може бути щось, що конкуруватиме з аптечними засобами від болю?

Сьогодні тобі розповімо, що каже наука про цей популярний метод полегшення симптомів та чи може такий перекус бути не лише шкідливою звичкою, а й способом допомогти організму у боротьбі з мігренню.

Кофеїн як порятунок від болю

У Medical Xpress зазначається, що ключовим компонентом цього фастфуд-методу є кофеїн, що міститься в кока-колі. Саме він має судинозвужувальний ефект (допомагає звузити розширені кровоносні судини, які часто є тригером болю при мігрені). Це також пояснює й те, чому кофеїн входить до складу багатьох безрецептурних препаратів від головного болю.

Коли судини розширюються, вони тиснуть на чутливі нервові закінчення, зокрема на трійчастий нерв, що викликає характерний біль що пульсує. Зменшення цього тиску навіть шляхом вживання кофеїновмісного напою може мати відчутний ефект.

Сіль, цукор і робота мозку: як це повʼязано

А як щодо картоплі фрі? Звісно, це не вітамінна бомба, але сіль у ній може відновлювати електролітний баланс, а цукор з кока-коли — підтримати рівень глюкози в крові, що часто падає під час продромальної фази мігрені. Цей початковий етап — той самий момент, коли біль ще не відчувається, проте організм вже подає сигнали.

Підвищена потреба в солодкому, солоному або навіть фізичному контакті, як обійми, — це не примхи, а біологічно обумовлені реакції. Мозок таким чином намагається стабілізувати дофамін і серотонін — нейромедіатори, порушення яких пов’язане з мігренню.

Мігрень: що насправді відбувається в голові

Насправді мігрень — це не просто головний біль. Це чотири фази складного нейроваскулярного процесу: продром, аура, біль і постнапад. У деяких людей за кілька годин або днів до болю з’являється дратівливість, сонливість чи бажання їсти щось конкретне — усе це сигнали, які можна використати, щоб запобігти приступу.

На стадії аури (яка є не в усіх) виникають зорові чи сенсорні порушення. Згодом починається фаза болю, коли різко розширюються судини, активуючи больові рецептори. Після цього — виснажлива постфаза, що може тривати до кількох днів.

Попри несподівану логіку вірусного методу, лікарі усе-таки порадили ставитися до нього обережно. Так, кока-кола та картопля фрі можуть тимчасово зняти симптоми, завдяки поєднанню кофеїну, цукру та солі. Але це не універсальний засіб і точно не заміна медикаментозному лікуванню, особливо для тих, у кого мігрень має важкий перебіг!

Також читай про причини мігрені після сну.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.