Хороша альтернатива! Олія розторопші: корисні властивості та як правильно її вживати

Діана Просяник редакторка сайту
олія розторопші користь

Розторопша — це не лише красива рослина, але й справжня скарбниця корисних речовин. Хорошим варіантом додавання її у свій раціон буде олія, виготовлена з насіння цієї рослини. Олія розторопші містить широкий спектр корисних для здоров’я речовин. Детальніше про олію розторопші: користь та як її правильно споживати, розповідаємо далі у матеріалі.

Олія розторопші: користь

Олія розторопші має імуномоделюючі, протизапальні, протифіброзні та протипухлинні властивості. А говорячи про останні, вони є особливо важливими при боротьбі з певними видами раку. Окрім того, ця олія багата на вітаміни групи A, В, D, Е, К.

  • Захист печінки

Олія розторопші у своєму складі містить речовини, що сприяють лікуванню та захисту печінки від різноманітних ушкоджень. Приміром, таких як алкогольна та неалкогольна жирова хвороба печінки, гепатит і рак печінки.  

Також у медицині розторопша використовується, як засіб для лікування виразок, жовчного міхура, а також для регулювання метаболічних порушень.

  • Лікування неврологічних захворювань

Розторопша використовується для лікування неврологічних захворювань, включно з хворобою Альцгеймера та хворобу Паркінсона, завдяки її протизапальним та антиоксидантним властивостям.

  • Регулює рівень холестерину

Завдяки складовим, які впливають на рівень холестерину в організмі, олію розторопші часто використовують як допоміжний засіб для людей, що страждають на атеросклероз, цукровий діабет другого типу, а також для профілактики серцево-судинних захворювань.

Як споживати олію розторопші

Для досягнення максимальної користі, рекомендується приймати олію розторопші по 1 столовій ложці 2-3 рази на день за 15-20 хвилин до їди. Мінімальний курс лікування становить 1-2 місяці. Також олію можна використовувати для заправки салатів та різних страв.

Однак важливо зауважити, що перед додаванням олії розторопші до свого щоденного раціону необхідно проконсультуватися з лікарем. Особливо це стосується людей, що мають хронічні захворювання та жовчнокам’яну хворобу.

А для смаження в Україні зазвичай заведено використовувати іншу олію — соняшникову. Однак, чи знав(-ла) ти, що вона може бути не надто корисною для здоров’я. Тож раніше ми розповідали, у чому небезпека соняшникової олії для людського організму.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.