Він маленький та часом непомітний, але водночас величний, адже колись про нього згадували навіть в легендах. Так, в одному ассірійському міфі йшлося про напій із сезаму, який пили боги під час створення світу йшлося. Його ж частіше називають — кунжут, користь якого й досі викликає у багатьох цікавість. Тому розберемось разом, як цей продукт впливає на людський організм.
Наразі відомо, що кунжут незалежно від кольору містить безліч вітамінів групи В та С, а також цінні мінерали, зокрема цинк, селен, магній, калій, кальцій, фосфор і залізо.
Так, наприклад, три столові ложки кунжуту містять майже 20% добової норми корисного для судин і нервової системи вітаміну B1.
Також насіння кунжуту містить чималу кількість клітковини, яка покращує роботу шлунково-кишкового тракту й травлення, знижує ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи. Крім того, цей продукт зміцнює стінки судин та нормалізує тиск.
Містить насіння кунжуту й мононенасичені жири, що можуть знижувати рівень так званого поганого холестерину. А антиоксиданти, які теж має продукт, допомагають знизити артеріальний тиск. На додачу, кунжут може нормалізувати рівень глюкози у крові.
У насінні кунжуту також міститься сезамін та фітострогени, які корисні для жіночого здоров’я та можуть бути в пригоді в період передменструального синдрому чи під час менопаузи.
Якщо кунжут настільки корисний, то який краще обрати — чорний чи білий? Різниця між ними є, але не настільки суттєва.
Наприклад, чорний кунжут — це просто насіння, яке продається неочищеним та має більш гіркий та терпкий присмак. Однак, якщо зауважити, що цей продукт краще засвоюється у перетертому вигляді, то саме з чорного насіння найкраще робити олію. Таким чином вона матиме вищу якість. Також чорний кунжут має більше вітамінів А та В, ніж білий. Крім того, він багатий на кальцій.
Білий кунжут заздалегідь очищується, тому має м’який горіховий присмак і часто дуже добре підходить для виготовлення солодощів.
Водночас декому варто відмовитись від ідеї вживати кунжут. І насамперед цей продукт не підійде алергикам, дітям та жінкам в період годування грудьми. Не варто вживати кунжут і тим, хто страждає від варикозу та тромбозу.
Не знаєш, де ж застосувати цей корисний продукт? Тоді читай, як приготувати азійський смажений рис з яйцем та кунжутом.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.