Кизилове варення без кісточок: як швидко приготувати смаколик на зиму

Богдана Макалюк журналістка сайту
Варення з кизилу без кісточок

Кизилове варення без кісточок стане чудовим доповненням до різних страв взимку. Його можна додавати до пирогів, печива, млинців, оладок та іншої випічки.

Кизил має незвичний смак: у нього присутній терпкуватий в’язкий присмак, який можна порівняти з сумішшю кислої аличі та солодкої черешні. Тому варення з цієї ягоди також матиме оригінальний смак. Ця ягода дуже корисна, вона містить органічні кислоти (яблучну та лимонну), флавоноїди, дубильні речовини, вітаміни А, Р і С, а також клітковину, пектини, ефірну олію та глікозиди. 

Ми розповімо, як приготувати кизилове варення без кісточок, яке можна їсти як взимку, так і влітку.

Кизилове варення: рецепт

Інгредієнти для кизилового варення:

  • кизил — 1200 г
  • цукор — 700 г
  • цукор ванільний — 20 г

Кизилове варення без кісточок: як приготувати

Насамперед треба помити ягоди та перебрати: відділити хороші від поганих. Далі треба проварити кизил, заливши його водою на 2-3 см вище рівня усіх ягід. 

Варити кизил треба 30-40 хв. Потім ягоди треба перекласти в іншу місткість, а відвар залишити до повного охолодження.

А ягоди ще теплими треба перетерти через сито та відділити кісточки. Потім пюре з кизилу треба змішати з відваром та додати цукор.

Каструлю з сумішшю поставити на слабкий вогонь та варити, помішуючи та знімаючи піну. Варити треба доти, поки не залишиться 1/3 від початкового об’єму, а потім додати ванільний цукор.

Коли варення з кизилу буде готове, треба розлити його по стерилізованих банках та закрити кришками. Після цього банки перевернути, вкутати ковдрою та залишити, щоб повістю охололо. Потім зберігати у коморі чи погребі.


Влітку є багато ягід, з яких можна приготувати варення. Раніше ми розповідали, як приготувати варення з суниці без гіркоти.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Теги: Рецепти