З 1 червня в Україні настає епідемічний сезон холери. У разі гострих кишкових інфекцій, українців будуть додатково перевіряти на це захворювання. Про це заявив в ефірі загальнонаціонального телемарафону головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Епідемічний сезон холери — що відомо
За словами Ігоря Кузіна, це пояснюється сприятливою температура навколишнього середовища. В спекотний період збудник розмножується у харчових продуктах, воді тощо.
Тож з 1 червня починається посилений епідеміологічний нагляд за всіма випадками гострих кишкових інфекцій.
Головний санітарний лікар також додав, що у 2023 році у середньому приблизно 12 тисяч українців було додатково обстежено на наявність холери.
Крім цього, було проведено 11,5 тисяч досліджень навколишнього середовища для того, щоб не допускати появи вогнищ інфекції.
Подібний алгоритм застосовуватимуть і цьогоріч. Починаючи з 1 червня, особливо важкі або складні випадки гострих кишкових інфекцій будуть додатково лабораторно тестуватися на наявність холери.
— Для пацієнтів це не означатиме якихось затримок, але для системи епідеміологічного нагляду ми будемо дійсно мінімізувати ризик поширення холери, — розповів він.
Він нагадав, що торік зафіксували дві підозри холери: одна з них була в Запоріжжі, друга — в Чернігівській області. Обидві з них не підтвердилися.
У Центрі громадського здоров’я повідомляють, що холера — це небезпечне захворювання, яке може спричиняти важку гостру водянисту діарею зі зневодненням. Людина може захворіти після вживання води чи їжі, зараженої бактерією Vibrio cholerae.
Симптомами холери є:
- діарея, яка виникає раптово;
- випорожнення дуже рідкі, можуть мати білий колір і нагадувати “рисовий відвар”;
- можуть бути нудота і блювання;
- можуть виникати судоми в м’язах, найчастіше — у литках;
- ознаки зневоднення, зокрема запалі очі, посиніння губ і вух;
- зниження температури тіла;
- зниження еластичності шкіри, наприклад, зморшка шкіри після пощипування на тильній поверхні передпліччя або кисті руки розпрямляється повільно.
Влітку на людей чатує ще одне небезпечне захворювання — ботулізм. Про його симптоми та чим воно небезпечне ми розповідали в матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.