МОЗ України закликає громадян особливо уважно стежити за своїм здоров’ям та якістю води й продуктів, які ми споживаємо. Додаткові епідеміологічні заходи також ввели на територіях, що затоплені внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС.
Головний санітарний лікар Ігор Кузін вже зазначав, що в медзакладах постраждалих регіонів є запаси питної води та антибактеріальних препаратів. Також він наголосив про небезпеку при вживанні загиблої внаслідок знищення Каховського водосховища риби.
Що таке холера, які її симптоми та як убезпечитися від холери — розповідаємо далі.
Холера — це гостра діарейна інфекція, яка виникає через вживання продуктів чи води, які заражені бактерією Vibrio cholerae О1 або О139.
Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах.
Без належного лікування хвороба може призвести до летального випадку.
Детальніше про інфікування холерним вібріоном розповіла лікарка-епідеміолог Людмила Мухарська.
— Він передається через рот. Тобто, через воду, через продукти, помиті забрудненою водою, через брудні руки. Переносниками можуть бути і мухи, — цитують Людмилу Факти ICTV.
При цьому, людина не завжди хворіє сама, а може стати вібріоносієм.
Тому: якщо ви знаєте, що контактували з хворим на холеру, навіть попри відсутність симптомів, треба звернутися до лікаря, щоб убезпечити себе та людей довкола.
Інкубаційний період холери триває від кількох годин до п’яти днів. Найдовше збудник хвороби може проживати у кишківнику окремих річкових та морських тварин — до кількох місяців.
Також холерний вібріон може зберігати життєздатність протягом п’яти днів на харчових продуктах при кімнатній температурі, а в умовах сонячного освітлення — упродовж восьми годин.
Pexels
Першими симптомами холери є діарея, блювота, болі у животі. Також з’являються:
Якщо швидко звернутися по допомогу до лікаря та розпочати лікування на ранній діагностиці, хворобу можна побороти.
Холера легко лікується, якщо її виявити на початкових термінах та негайно звернутися до лікаря.
При діагностуванні хвороби, лікування має проводитися з призначенням антибактеріальних препаратів, пробіотиків, які відновлюють мікрофлору кишківника.
У разі сильного зневоднення, внутрішньовенно призначають водно-сольові розчини та глюкозу.
Варто дотримуватися кількох правил, аби убезпечитися від холери.
Зауважимо також, що востаннє спалах холери в Україні відбувся у Маріуполі 2011 року. Тоді медики зафіксували 33 випадки захворювання та 24 випадки носійства холери.
Через великий мор риби на Дніпропетровщині внаслідок підриву Каховської ГЕС, в Україні також є ризик поширення ботулізму. Що це за хвороба та як від неї уберегтися — розповідаємо в іншому матеріалі.
Підписуйся на наш Telegram та стеж за останніми новинами!