Це все через зуби? Неочевидна причина мігрені та як усе виправити

Анастасія Жиденко редакторка сайту
ротова порожнина

Що, якби причина твого головного болю була не в стресі, не в погоді, і навіть не в гормонах — а у власній порожнині роті? Звучить дивно, але саме такий висновок зробили науковці.

Нове дослідження Університету Сіднея довело, що зв’язок між станом ротової порожнини та болем, зокрема мігренню, у жінок набагато більший, ніж ми звикли вважати. Про це зазначив Medical Xpress.

Стан ротової порожнини повʼязаний з мігренню

Уперше в історії науки було детально вивчено мікробний склад ротової порожнини жінок, які страждають від фіброміалгії — хронічного захворювання, що супроводжується м’язовим болем, головними болями, порушенням сну та іншими симптомами.

Результати вражають: чотири типи мікроорганізмів, Dialister, Fusobacterium, Parvimonas і Solobacterium, виявились прямо пов’язаними з посиленням болю, зокрема хронічними мігренями.

Команда дослідників оцінила стан ротової порожнини та загальний рівень болю у понад сотні новозеландських жінок — з фіброміалгією і без.

Оцінювання включало опитувальник ВООЗ, анкету головного болю Міжнародного товариства головного болю та низку інструментів, що вимірюють якість життя та шлунково-кишкове здоров’я. Виявилось, що учасниці з гіршим станом ротової порожнини на 49% частіше мали мігрені, а також на 60% більше страждали від болю в тілі.

Ключові висновки дослідження

— Це перше дослідження, яке виявляє настільки чіткий зв’язок між мікробіомом рота та больовими відчуттями, характерними для жінок із фіброміалгією.

Про це зазначила провідна дослідниця Джоанна Харнетт.

Ці результати можуть змінити підхід до розуміння та лікування хронічного болю. І хоча дослідження ще потребує подальших перевірок і доповнень, воно вже підкреслює важливість регулярного догляду за порожниною рота не лише задля запобігання карієсу, а й для профілактики болю, з яким тисячі жінок живуть щодня.

Австралійська стоматологічна асоціація вкотре нагадує: чисти зуби двічі на день, користуйся зубною ниткою і не нехтуй регулярними оглядами у стоматолога. Як виявилося, це не лише про гарну усмішку — це ще й про твоє самопочуття.

Раніше ми розповідали, що не можна робити після чистки зубів

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Теги: Здоров'я