Вейпінг — популярний спосіб паління, який, згідно з окремими дослідженнями, несе таку ж шкоду організму, як і класичні цигарки. Однак через різноманіття ароматизаторів вейпи дуже приваблюють підлітків.
А Daily Mail повідомляє, що у Великій Британії через вейпінг госпіталізують навіть дітей віком від чотирьох років. Це відкриття сталося після того, як кількість людей молодше 20 років, що лікуються після паління електронних сигарет, зросла у 8 разів.
Видання також розібралося, наскільки глобальною є проблема вейпінгу серед підлітків та дітей у Британії.
Вейпінг у Великій Британії — про що свідчить статистика
Британська організація Дії проти паління та здоров’я порівняла показники різних років, щоб зрозуміти, наскільки почастішали випадку вейпінгу серед підлітків.
Згідно з ними, у 2023 році кількість тих, хто використовує вейпи, зросла у віковій категорії від 11 до 15 років, а також від 16 до 17 років. Показники підлітків старше 18 років трохи впали порівняно з 2022 роком — з 41% до 38%.
Разом з цими цифрами з’явилася ще одна невтішна статистика: якщо у 2020 році на молодих людей припадало лише 6 зі 100 звернень, пов’язаних із вживанням електронних сигарет, то у 2023 році цей показник зріс до 14 зі 100.
Також минулого року медики госпіталізували 365 пацієнтів, які постраждали від паління електронних цигарок. З них 50 — діти, 11 з яких не досягли й п’ятиріччя.
До прикладу, у 2020 році жоден з дітей, що потрапив до лікарні після вейпінгу, не був молодше 5 років.
Реакція лікарів та чиновників на проблему куріння серед дітей та підлітків
Вчителі повідомили, що деякі учні страждали від очевидних проявів залежності від вейпів, через що вони не могли закінчити жодного уроку, не втрачаючи концентрації.
Тим часом уряд Вестмінстера оголосив про заборону виробництва привабливих для дітей упаковок з вейпами, щоб зупинити у них розвиток звички.
Прем’єр-міністр Велико Британії Ріші Сунак раніше заявив, що не хоче, аби його маленькі доньки спокусилися палінням електронних сигарет і вважає безглуздим просування вейпів серед дітей.
Одноразові вейпи також будуть заборонені, оскільки вони доступніші для дітей і завдають шкоди навколишньому середовищу, пообіцяв міністр.
Джонатан Гріг, професор педіатричної респіраторної медицини в Університеті королеви Марії в Лондоні, каже, що збільшення госпіталізацій є цілком передбачуваним наслідком рішення уряду дозволити продавати вейпінг зі смаками.
У людей є катастрофічне припущення, що вейпінг має незначний негативний вплив на здоров’я або взагалі його не має, — пояснює лікар.
Ситуація щороку гіршає — скільки людей потрапляли до лікарні після вейпінгу у різні роки
У 2020 році 97 людей потрапили до лікарні через електронні сигарети. Серед них один підліток віком від 10 до 14 років і п’ять підлітків віком від 15 до 19 років.
А вже у 2021 році вейпи спровокували погіршення здоров’я у 300 осіб. З них троє — віком до десяти років та ще шістнадцять — від 10 до 19 років.
У 2022 році ця кількість зросла до 457 осіб, зокрема 50 дітей. З них було шпиталізовано 19 дітей віком до чотирьох років, двох – від 5 до 9 років, дев’ятьох — від 10 до 14 років і двадцять – від 15 до 19 років.
У 2023 році пацієнтів стало 365, знову ж таки 50 дітей, з яких 11 дошкільнят, дванадцять дітей віком від 10 до 14 років і двадцять сім дітей від 15 до 19 років.
У 2024 році було оприлюднено дані за січень, у яких загалом було 20 осіб. Троє з них були віком до 19 років.
Зараз більше жінок, ніж чоловіків, потрапляють до лікарні через проблеми з використанням сигарет. Якщо у 2020 році жінки становили 46% пацієнтів, то у 2023 — 57%.
Багато хто вважає, що куріння знімає стрес. Однак чи дійсно це правда? Ми розібралися, чи справді сигарети можуть заспокоювати.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.