Бокальчик-другий під сердечну вечірню розмову чи серіал, а на ранок… чомусь відображення у дзеркалі не радує. За що хапатися — не відомо, чи то за гідрогелеві патчі, чи за велику пляшку мінералки, а краще — за все одночасно.
Сухість, почервоніння, набряки: усі радощі похмілля — на лице. У всіх сенсах.
Тож що саме відбувається зі шкірою обличчя після алкоголю у коротко- та довготерміновій перспективі, розповіли американські докториці медичних наук виданню RealSimple.
Як алкоголь впливає на шкіру
Одна з головних причин, чому шкіра страждає навіть після кількох келихів алкоголю, — це його діуретичний ефект. Алкоголь збільшує вироблення сечі, що призводить до зневоднення організму. Коли тіло втрачає багато рідини, воно переходить у “режим самозахисту” й починає затримувати воду, намагаючись компенсувати втрати.
І, на жаль, шкіра теж втрачає вологу, стає сухішою, менш еластичною, і на ній стають помітнішими тонкі зморшки.
Ще один фактор — запалення. Алкоголь посилює запальні процеси та змінює гормональний баланс у шкірі, що може погіршувати стан при акне чи розацеа.
Крім того, алкоголь розширює кровоносні судини на обличчі, викликаючи почервоніння. З часом судин ставатиме більше, і згодом може призвести до постійного почервоніння шкіри.
А ще, каже фахівчиня, зловживання алкоголем може сприяти передчасному старінню шкіри, хоча це ще потребує більш ґрунтовного вивчення.
Найгірші напої для шкіри
Аби уникнути зайвих висипань чи запалень, краще триматися осторонь від солодких коктейлів, вина з високим вмістом цукру чи міксів, які до того ж ще й калорійні. За словами дерматологині Ненсі Самолітіс, надлишок цукру сприяє запальним процесам і появі акне.
Краще обирати до коктейлів прості добавки, як-от газовану воду чи свіжий сік лимона або лайма.
А тим, у кого шкіра швидко червоніє, експерта радить прийняти антигістамінний препарат. Це допоможе зменшити почервоніння.
Більш безпечні напої
Якщо ти все ж плануєш випити, то червоне вино може бути найкращим вибором, адже воно містить антиоксиданти, такі як поліфеноли та ресвератрол, які корисні для організму (за умови помірного споживання).
Для тих, хто надає перевагу міцним напоям, прозорі види алкоголю, як-от горілка чи текіла, є менш шкідливими для шкіри, адже вони містять мінімум цукру та домішок. Хоча від набряків і сухості, звісно, це не врятує.
Як зменшити шкоду від алкоголю?
Найкращий спосіб уникнути проблем зі шкірою — це обмежити споживання алкоголю. Проте якщо все ж є бажання, то ось кілька порад, як подбати про шкіру після споживання:
- дотримуйся регулярного догляду за шкірою. Вибирай засоби з антиоксидантами, як-от вітамін C, зелений чай чи ніацинамід, які допомагають зменшити запалення та відновити шкіру;
- пий багато води. Зволоження, гідратація — ключ до здорового вигляду шкіри;
- споживай здорову їжу. Фрукти, овочі та продукти, багаті на вітаміни, підтримають шкіру зсередини.
- висипайся. Сон дозволяє шкірі відновитися;
- зменшуй стрес. Йога, медитація чи прогулянки на свіжому повітрі допоможуть не лише шкірі, а й загальному самопочуттю.
А як загалом похмілля впливає на організм — читай у нашому наступному матеріалі, аби бути у всеозброєнні. Але, сподіваємося, наші поради про те як позбутися похмілля, тобі не знадобляться.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.