Чи можна вагітним каву: розвінчуємо міфи про кофеїн під час виношування плоду

Діана Просяник редакторка сайту
чи можна вагітним каву

Коли жінки дізнаються, що вони чекають на поповнення, у них може виникнути ціла низка питань. А особливо, якщо це вперше. Відтак чималу кількість жінок цікавить, чи можна вагітним пити каву. Адже для багатьох випити чашечку кави уранці — це вже як звичка чи ритуал. Але відомо, що кофеїн може мати негативні наслідки для організму.

Тож чи варто жінкам, що виношують дитину, хвилюватися за кофеїн у напоях та продуктах? Детальніше про те, чи можна пити каву вагітній, розповіли у виданні What to expect.  

Чи можна вагітним каву

Поспішаємо тебе порадувати — не потрібно цілком відмовлятися від улюбленої кави, коли чекаєш на малюка.

Раніше вагітним справді радили триматися якомога далі від кави та інших джерел кофеїну, але зараз експерти дозволяють невеликі й помірні порції. Однак важливо дотримуватися певних правил та не пити забагато.

То скільки кофеїну можна безпечно випивати вагітній? За рекомендаціями Американського коледжу акушерів і гінекологів, вагітним можна споживати до 200 мг кофеїну на день.

Але пам’ятай, що вживання більшої кількості кофеїну може збільшити ризик викидня, хоча наразі це не має остаточних підтверджень. Також помірне споживання кофеїну може спричинити меншу вагу новонародженого, як показало одне з останніх досліджень. Через це багато лікарів радять бути обережними й строго дотримуватися ліміту у 200 мг кофеїну на день.

Скільки кофеїну у різних напоях

Ми уже розібралися з тим, чи можна вагітним каву та у яких кількостях. Однак, як розібратися, скільки кофеїну у тому чи іншому напої, щоб не перевищити ліміт? Передусім пам’ятай: кофеїн міститься також й у їжі, зокрема в шоколаді чи морозиві, а також у деяких газованих напоях.

Не обов’язково повністю виключати кофеїн під час вагітності, але варто стежити за його кількістю й обирати більш обережний підхід. Кількість кофеїну може варіюватися залежно від напою чи продукту, але ось приблизні цифри:

  • 1 чашка завареної кави — 135 мг;
  • 1 чашка розчинної кави — 95 мг;
  • 1 чашка кави без кофеїну — 5-30 мг;
  • 1 порція еспресо — 90 мг;
  • 1 чашка лате або мокко — 63-126 мг;
  • 1 чашка чорного чаю — 25-48 мг;
  • 1 чашка зеленого чаю — 25-29 мг;
  • 1 чашка матчі — 70 мг;
  • 1 банка коли — приблизно 35 мг;
  • 1 банка дієтичної коли — 45 мг;
  • 1 банка енергетичного напою — 50-350 мг;
  • 30 г молочного шоколаду — 6 мг;
  • 30 г темного шоколаду — 20 мг;
  • 1 чашка шоколадного молока — 5 мг;
  • 0,5 чашки кавового морозива — 20-40 мг.

Який вплив кофеїн має на жінку в період вагітності

Можливо, ти й не відчуєш жодного впливу. Але може статися й так, що твоє тіло почне по-іншому реагувати на кофеїн під час вагітності.

Наприклад, кава може прискорювати травлення. Отож, якщо ти вже часто ходиш до туалету, можливо, варто виключити каву зі свого ранкового меню до того моменту, як ти станеш мамою.

Також організм може не сприймати таку кількість кави, як до вагітності. Приміром, якщо раніше ти могла спокійно випити три чашки кави на день, то зараз навіть одна маленька чашка спричиняє печію чи змушує тіло тремтіти. Деякі вагітні жінки також відчувають зміни смаку під час вагітності.

Однак у будь-якому випадку варто бути обережною. Занадто висока кількість кофеїну може перешкоджати засвоєнню заліза організмом, а отже підвищувати ризик дефіциту заліза або анемії. Тож якщо у тебе вже є проблеми з рівнем заліза у крові, краще відмовитися від кофеїну під час вагітності. Якщо тебе турбує це питання — можеш звернутися до свого лікаря за порадою.

Раніше ми розповідали, чи можна вагітним займатися спортом.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.