Шовковиця — це плодове дерево роду Morus. Воно відоме своїми смачними, соковитими плодами та листям. Рослина походить зі Сходу, але зараз розповсюджена по всьому світу. Читай докладніше, ніж корисна шовковиця для організму — у матеріалі.
Шовковиця знайшла своє використання у фармацевтичній, харчовій, косметичній, текстильній та інших галузях промисловості. Вона відрізняється широким листям та смачними соковитими плодами, які можуть бути білого, чорного або червоного кольору — залежно від виду.
Шовковиця — дерево кохання, добробуту і ліки для цілого організму. На Сході його вважають священним деревом.
Чим корисна шовковиця
- Плоди шовковиці містять велику кількість вітамінів, мінералів та антиоксидантів, особливо вони багаті вітаміном С і залізом що сприяють загальному підтриманню здоров’я та імунної системи.
- Волокна плодів сприятливо діють на регулювання травлення та покращують роботу кишківника.
- Регулярне вживання шовковиці може допомагати знизити рівень цукру в крові.
- Вміст калію в шовковиці сприяє підтримці здоров’я серця та нормалізації артеріального тиску.
- Ягода знижує ризик виникнення онкологічних захворювань завдяки вмісту антиоксидантів та поліфенолів.
- Шовковиця дуже корисна для зору. Каротин, який є в ягодах, сприяє захисту органів очей від шкідливого впливу сонячних променів, також протидіє появі захворювань сітківки та появі катаракти.
- Олія з насіння шовковиці допомагає зменшити втрату вологи шкірою й покращити її текстуру, тому часто використовується як косметичний засіб для зволоження та заспокоєння шкіри.
Протипоказання та застереження
При споживанні шовковиці в харчуванні, використанні в медицині та косметології важливо дотримуватись деяких протипоказань та застережень.
- Люди, які мають алергію на рослини родини Morus, повинні утриматися від споживання шовковиці.
- Ягоди шовковиці можуть взаємодіяти з деякими ліками або збільшити ефект деяких препаратів, таких як антикоагулянти (засоби, що розріджують кров), тому важливо консультуватися з лікарем.
- Чутлива шкіра. Рекомендується робити тест на алергію на невеликій ділянці шкіри перед використанням косметичних продуктів на основі шовковиці, особливо якщо у тебе чутлива шкіра.
- Поява подразнень. Якщо у тебе з’явилися подразнення, свербіж, почервоніння або будь-які інші негативні реакції після використання косметичних продуктів із шовковицею, варто припинити їх використання та звернутися до дерматолога.
Завжди важливо консультуватися з фахівцем перед початком будь-якого нового режиму харчування, медичного або косметичного застосування, особливо якщо у тебе є схильність до подразнень чи алергії.
Pexels
Шовковиця чим корисна
Вплив шовковиці на жінок
- Антиоксидант ресвератрол, який міститься у шовковиці, уповільнює старіння та позитивно впливає на зовнішній вигляд. Регулярне вживаючи цю ягоду, ти покращуєш еластичність й підтягнутість шкіри.
- Внаслідок низької калорійності ягода допомагає схуднути.
- Вагітність та годування груддю. Рекомендується уникати споживання або використання шовковиці в медичних цілях під час вагітності чи годуванні груддю.
Шовковиця: чим корисна для здоров’я — відео
У більшості випадків причин не їсти цю корисну та надзвичайно смачну ягоду немає. Тому готуйте, їжте, та експериментуйте.
А ще тримай матеріал, де ми розповідаємо про користь та шкоду полуниці.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.