У червні починається сезон суниці. Якщо тобі вдалося виростити її на городі чи зібрати в лісі, знай, що це чудове джерело вітамінів для здоров’я. У нашому матеріалі розповідаємо, чим корисна суниця і скільки її можна їсти.
Чим корисна суниця для організму
У суниці містяться флавоноїди, які допомагають зменшувати ризики серцево-судинних захворювань. Крім цього, суниця може впливати на рівень холестерину — знижувати його через протизапальні сполуки, що є в ягодах.
А ще в суниці багато калію, достатня кількість якого в організмі запобігає остеопорозу та високому артеріальному тиску. Суниця є джерелом клітковини, вітамінів A, B, С, Е, йоду, фтору, марганцю та фолієвої кислоти. Такий вітамінний ансамбль пояснює вартість ягід!
Високий вміст мінералів у ягодах може впливати на наш організм з величезною користю. Тож варто їсти суницю, щойно починається сезон.
До того ж для здоров’я корисне і листя, з нього можна заварювати чаї.
Дослідження свідчать, що суниця має справді оздоровчі властивості — антиканцерогенну, антиоксидантну, антикоагулянтну, імуномодулюючу і протизапальну дію, знижує артеріальний тиск і рівень холестерину.
Оптимальна порція суниці на день — 100 г. Дітям та людям з анемією можна вживати більше.
Не варто їсти суницю без дозволу лікаря тим, хто має алергію, підвищену кислотність, ниркові коліки, гастрит. Проте корисною вона буде тим, у кого подагра та високий артеріальний тиск, постійні закрепи.
Суницю краще збирати в лісі, якомога далі від доріг. Вирощена у саду суниця має таку ж користь, що і лісова.
Раніше ми розповідали, чим корисна полуниця.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.