Чи дійсно цукор негативно впливає на шкіру і провокує зморшки? У це питання, сама того не бажаючи, занурилася бюті-журналістка з видання The Gardian.
Якось спеціалістка зі шкіри подивилася на обличчя дівчини й запитала, чи та їсть багато солодкого. Журналістка зізналася, що на той час раціон дійсно складався з кави та печива, і засмутилася, що це все так сильно було помітно на шкірі.
Це називається глікацією, і це процес, під час якого молекули цукру приєднуються до жирів та білків, викликаючи втрату еластичності шкіри, появу зморшок і темних плям. Ті, хто обожнює солодке, також можуть помітити сіточку дрібних зморшок, наприклад над верхньою губою. Це стається через зниження колагену.
Насправді ж, доданий цукор має становити не більше 5% від раціону, що дорівнює 30 грамам, або семи чайним ложкам цукру на день.
Недосипання також може погіршити нашу толерантність до цукру, як і стрес. Для тих з нас, хто не уявляє життя без солодкого, є докази, що зниження рівня цукру в крові може позитивно вплинути на стан шкіри.
Фахівчиня додала, якщо обмежувати себе в цукрі, звісно, це сповільнить глікацію, і також цілеспрямований догляд за шкірою може пом’якшити шкідливі ефекти.
Аби стимулювати вироблення колагену, радять вживати продукти, багаті на антиоксиданти. Це можуть бути червоний виноград і чорниці, а також зелений чай.
Не варто нехтувати й косметикою з антиоксидантним ефектом, що розробляється для боротьби зі зниженням колагену та глікацією.
Які зміни чекають на тебе, якщо ти одного дня вирішиш відмовитись від цукру, можна почитати у нашому матеріалі про відмову від цукру.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.