Щоб почуватися в безпеці, варто бути обізнаним у ситуації довкола. В умовах пандемії Вікна щоденно надають зведення щодо кількості хворих на коронавірус в Україні та важливі факти про захворювання.
Протягом минулої доби в Україні виявили 6647 хворих на Covid-19, серед яких 519 — діти.
Від наслідків недуги померло 248 українців. 14 874 особи одужали. Такі дані надає Міністерство охорони здоров’я України станом на ранок п’ятниці, 24 грудня.
Водночас від початку пандемії на коронавірус в Україні захворіло 3 637 038 осіб, з них 3 408 294 одужали, ще 94 432 — летальні випадки.
Щодо захворюваності на Covid-19 в інших країнах стало відомо, що у Німеччині зафіксували першу смерть від Омікрону.
У Бельгії у зв’язку з поширенням цього штаму скасовують усі різдвяні ярмарки, забороняють масові заходи (в приміщеннях також). Як зазначає влада країни, такі суворі заходи допоможуть уникнути локдауну.
Карантинні обмеження посилили і в Іспанії та Австралії. А в Китаї ціле місто перетворили на пустку — всіх відправили на ізоляцію.
Як нині живе ковідний світ, розповідаємо детальніше.
Іспанія
До Іспанії повертають масковий режим на вулицях, який скасували з місяць тому.
Все через різке зростання захворюваності на Covid-19. Причому дедалі більше людей інфікуються саме штамом Омікрон.
Рішення знову повернути маски обурило деяких іспанців. У Барселоні десятки людей вийшли на протести.
Так, один із протестувальників на ім’я Джан коментує:
Ми вже майже два роки живемо в умовах диктатури. Наші права ігнорують. Нас знову змушують носити маски. Вони можуть довести людей до крайнощів.
Австралія
Схожа ситуація і в Австралії. За минулу добу там виявили понад 8 тисяч нових хворих — це найбільша цифра від початку пандемії.
Тож перед Різдвом тут введуть певні обмеження. Серед них — перебування у приміщеннях лише в масках та обов’язкова перевірка QR-коду.
У країні, до слова, повністю імунізовано понад 90% населення.
Ось, як коментує цю ситуацію прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон:
Ми дуже серйозно ставимося до викликів, які приніс нам Омікрон. Але гарантуємо, що зможемо подолати і це. Хороша новина полягає в тому, що хоч ми і бачимо збільшення кількості нових випадків захворювання, але наразі не помітили жодного значного впливу на нашу систему охорони здоров’я.
Китай
Порожні вулиці — така картина нині у китайському місті-багатомільйоннику Сіань. Там виявили 127 нових випадків захворювання на коронавірус і відправили все місто на ізоляцію.
Містяни не можуть виходити з будинків, хіба що по речі першої потреби. В’їзд і виїзд із міста перекритий. Скільки триватиме локдаун і який штам виявили у людей — поки що не кажуть.
Німеччина
А ось у Німеччині вже міркують над четвертим щепленням для найвразливіших на тлі поширення штаму Омікрон. Раніше таку рекомендацію дали медики в Ізраїлі.
З цього приводу очільник Центру контролю захворювань Лотар Вілер каже:
Тенденція очевидна. Щонайбільше за три тижні Омікрон стане домінантним штамом у Німеччині. Ми щойно впорались із хвилею, яку спричинив Дельта-варіант. Число інфікованих спадає, та через Омікрон динаміка може пришвидшитися до небачених масштабів.
Як показали нові дослідження у Великій Британії та Південній Африці, Омікрон м’якший за попередні штами.
При інфікуванні ним вірогідність шпиталізації пацієнта на 30–70% менша, ніж при зараженні іншими мутаціями Covid-19.
Скажімо, у Сполученому Королівстві вперше за тривалий час зафіксували понад 100 тис. випадків ковіду, але кількість госпіталізованих не збільшилась.
Про те, що чергова хвиля епідемії вщухла так само швидко, як і почалась, зазначають і південноафриканські медики.
Та попри все хочемо наголосити, що нехтувати вакцинацією та карантинними правилами сьогодні не варто.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про додаткову та бустерну дози вакцини проти Covid-19. Радимо почитати та дізнатися, чим вони відрізняються.