Локальний карантин: що це і в яких областях України його можуть запровадити

Анастасія Грубрина журналістка сайту
Локальний карантин: що це і в яких областях України його можуть запровадити

Здається, що коронавірус був у минулому житті. Однак грип, віруси та ковід зокрема продовжують лютувати в Україні. У Міністерстві охорони здоров’я поділилися негативною статистикою захворювань на ГРВІ, грип та COVID-19. Читай більше, чи запровадять в Україні локальний карантин.

Локальний карантин можуть ввести в п’яти областях України

Протягом тижня 5-12 лютого 2025 щонайменше 171 тисяча людей захворіли на ГРВІ, грип та COVID-19. І всього 3% з них лікувалися у медичних закладах. У п’яти областях України фіксується перевищення епідпорогу захворюваності на ГРВІ.

У найбільшому ризику такі області: Закарпатська, Івано-Франківська, Рівненська, Хмельницька та Чернівецька. В цих областях або окремих населених пунктах можуть запровадити локальний карантин. Його впроваджуватимуть за рішенням обласної комісії ТЕБ і НС.

До умов локального карантину входитиме дистанційне навчання у дітей, обмеження кількості людей в установах та інші заходи безпеки.

Від усієї кількості хворих, 104 843 діти. Статистика погіршилася на 13% за тиждень. Попри все, подібна кількість хворих притаманна сезону.

За останній тиждень лише 3% хворих через ускладнення ГРВІ потребували госпіталізації. А саме 4 687 пацієнтів, з яких 2 912 діти. Вони отримали усю необхідну медичну допомогу.

Захворюваність росте через циркуляцію вірусів грипу. Вплив вірусів відчули 22 області. Грип може переважати над коронавірусом аж до квітня 2025.

З початку року зафіксовано 15 летальних випадків після захворювання на грип. У жодного з померлих не було щеплення проти грипу. До речі, ми розповідали, які щеплення потрібно робити після 25 років.

А з початку епідсезону (з вересня 2024) на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіли 2,2 млн людей.

Найкращим способом захисту від грипу та коронавірусу є вакцинація. Тож подбай про себе у такі непрості часи. Тим паче, що вакцинація проти COVID-19 досі безкоштовна.

З якими симптомами краще звернутися до лікаря

За даними МОЗ, під час грипу чи коронавірусу ти можеш відчути такі симптоми:

  • сильний головний біль;
  • біль у м’язах;
  • гарячка;
  • слабкість;
  • утома;
  • першіння та біль у горлі;
  • закладений ніс;
  • підвищена температура.

Кількох із цих симптомів достатньо для походу до лікаря. Грип розпочинається зі стрибка температури, а коронавірус — з респіраторних симптомів. До того ж грип уражає дихальні шляхи і серцевий м’яз. На інтенсивність грипу можуть впливати хронічні захворювання.

Профілактика сезонних захворювань: правила

Найдієвішою профілактикою завжди залишається вакцинація. Тож варто вакцинуватися проти коронавірусу та грипу, а також стежити за календарем вакцинацій проти інших хвороб.

Щеплення проти ковіду та грипу можна робити навіть в один день, або ж із мінімальним інтервалом. Важливо знати, що щеплення від одного вірусу не захищає від усіх інших.

Допомогти підсилити організм до вірусів можуть прості поради.

  1. Відсутність шкідливих звичок.
  2. Дотримання правил гігієни.
  3. Збалансоване харчування і сон.
  4. Фізична активність.
  5. Баланс роботи та відпочинку.
  6. Вчасні щеплення.

Раніше ми розповідали, як розрізнити грип та COVID-19.

Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!