Здається, що коронавірус був у минулому житті. Однак грип, віруси та ковід зокрема продовжують лютувати в Україні. У Міністерстві охорони здоров’я поділилися негативною статистикою захворювань на ГРВІ, грип та COVID-19. Читай більше, чи запровадять в Україні локальний карантин.
Локальний карантин можуть ввести в п’яти областях України
Протягом тижня 5-12 лютого 2025 щонайменше 171 тисяча людей захворіли на ГРВІ, грип та COVID-19. І всього 3% з них лікувалися у медичних закладах. У п’яти областях України фіксується перевищення епідпорогу захворюваності на ГРВІ.
У найбільшому ризику такі області: Закарпатська, Івано-Франківська, Рівненська, Хмельницька та Чернівецька. В цих областях або окремих населених пунктах можуть запровадити локальний карантин. Його впроваджуватимуть за рішенням обласної комісії ТЕБ і НС.
До умов локального карантину входитиме дистанційне навчання у дітей, обмеження кількості людей в установах та інші заходи безпеки.
Від усієї кількості хворих, 104 843 — діти. Статистика погіршилася на 13% за тиждень. Попри все, подібна кількість хворих притаманна сезону.
За останній тиждень лише 3% хворих через ускладнення ГРВІ потребували госпіталізації. А саме 4 687 пацієнтів, з яких 2 912 — діти. Вони отримали усю необхідну медичну допомогу.
Захворюваність росте через циркуляцію вірусів грипу. Вплив вірусів відчули 22 області. Грип може переважати над коронавірусом аж до квітня 2025.
З початку року зафіксовано 15 летальних випадків після захворювання на грип. У жодного з померлих не було щеплення проти грипу. До речі, ми розповідали, які щеплення потрібно робити після 25 років.
А з початку епідсезону (з вересня 2024) на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіли 2,2 млн людей.
Найкращим способом захисту від грипу та коронавірусу є вакцинація. Тож подбай про себе у такі непрості часи. Тим паче, що вакцинація проти COVID-19 досі безкоштовна.
З якими симптомами краще звернутися до лікаря
За даними МОЗ, під час грипу чи коронавірусу ти можеш відчути такі симптоми:
- сильний головний біль;
- біль у м’язах;
- гарячка;
- слабкість;
- утома;
- першіння та біль у горлі;
- закладений ніс;
- підвищена температура.
Кількох із цих симптомів достатньо для походу до лікаря. Грип розпочинається зі стрибка температури, а коронавірус — з респіраторних симптомів. До того ж грип уражає дихальні шляхи і серцевий м’яз. На інтенсивність грипу можуть впливати хронічні захворювання.
Профілактика сезонних захворювань: правила
Найдієвішою профілактикою завжди залишається вакцинація. Тож варто вакцинуватися проти коронавірусу та грипу, а також стежити за календарем вакцинацій проти інших хвороб.
Щеплення проти ковіду та грипу можна робити навіть в один день, або ж із мінімальним інтервалом. Важливо знати, що щеплення від одного вірусу не захищає від усіх інших.
Допомогти підсилити організм до вірусів можуть прості поради.
- Відсутність шкідливих звичок.
- Дотримання правил гігієни.
- Збалансоване харчування і сон.
- Фізична активність.
- Баланс роботи та відпочинку.
- Вчасні щеплення.
Раніше ми розповідали, як розрізнити грип та COVID-19.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!