Що приховує твій кишківник? Щохвилинно там відбуваються процеси, які допомагають нам жити. Однак люди часто вірять у міфи, які не мають нічого спільного з наукою та медициною. Не виняток — і тема кишківника.
The New York Times розібралися, які міфи про кишківник не відповідають дійсності та як вони можуть нашкодити твоєму здоровʼю. Ми переповідаємо далі найцікавіше.
Міфи про твій кишківник
Ми нечасто говоримо про здоровʼя нашого кишківника. Ба більше, інколи сором стає на заваді відвертої розмови навіть з лікарем!
Гастроентерологиня з Медичної школи Університету Маямі Міллера Морган Сендзишев Шейн наголошує, що це найчастіше стосується травлення, газоутворення та випорожнення.
Лікарі розповіли про кілька найпоширеніших міфів щодо здоровʼя нашого кишківника, які вони давно хотіли розвінчати.
- Похід до туалету повинен відбуватися щодня. Насправді це не так, переконана гастроентерологиня Фоласейд Мей. Адже для когось норма — спорожнюватися тричі на день, а для інших — три рази на тиждень. Проблемою може бути вигляд випорожнень — якщо він відрізняється, а також поява болючих симптомів під час процесу.
- Якщо виключити деякі сполуки продуктів, то можна позбутися здуття чи запорів. Дієтологиня New York Gastroenterology Associates Тамара Дюкер Фройман запевняє: бобові, зернові, молочна продукція, яйця та соя не є продуктами, що можуть викликати запалення. Краще не намагатися самостійно врегулювати цю проблему дієтами, адже обмеження може призвести до дефіциту поживних речовин або порушення режиму харчування.
- Аптечні тести допоможуть тобі виявити харчову алергію. На думку дієтологині Кейт Мінц, яка спеціалізується на здоровʼї кишківника, така опція є привабливою, але нерезультативною. Відповідні дослідження краще проходити у лікарнях під наглядом спеціалістів.
- Постійний стрес — шлях до виразки шлунку. Раніше лікарі дійсно дотримувалися такої думки, однак керівник гастроентерології Мічиганської лікарні Вільям Чей каже: причиною насправді може бути бактерія Хелікобактер пілорі, а також часте вживання нестероїдних протизапальних препаратів.
5. Голодування та сік натще можуть “очистити” шлунок. Цей міф свого часу був дуже популярним. Багато блогерів та фітнес тренерів радили нам пити натще соки з овочів та фруктів, а рекламні кампанії буквально продавали нам причину захворювань кишківника.
Адже сік натще насправді може нашкодити твоєму шлунку!
Окрім цього лікарі зазначають, що вичавлювання соку з фруктів і овочів позбавляє їх клітковини, яка живить корисні мікроби та регулює роботу кишківника. А відсутність їжі точно не зробить тобі краще.
6. Пробіотики дарують здоровʼя кишківника. Попри те, що деякі люди можуть отримати користь від пробіотичних добавок, існує мало якісних доказів, що вони потрібні більшості людей.
Декому пробіотики взагалі можуть нашкодити: може зʼявитися надмірне газоутворення, здуття живота, нудота тощо.
Оптимальним варіантом залишаються прості продукти, такі як йогурт, кефір, кімчі або квашена капуста, продукти рослинного походження.
Існує ще один міф, який стосується синдрому подразненого кишківника. Деякі лікарі досі не можуть визначити його чіткі симптоми, однак дещо його таки відрізняє від інших захворювань: читай про це за посиланням.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.