Вислів “усі хвороби від нервів” — не такий уже й голослівний. До прикладу, є фізичні прояви, які безпосередньо залежать від здоров’я нашої нервової системи.
Одним із перших органів, який реагує на нервове напруження, тривожні та депресивні розлади, гострий чи хронічний стрес, є кишківник. Тоді розвивається СПК.
На платформі Бережи себе пояснюють, що синдром подразненого кишківника — це функціональний розлад у роботі кишківника.
Симптоми СПК
Загалом ти можеш відчути розбалансованість роботи травлення без особливої на те причини.
Адже симптоматика синдрому подразненого кишківника не залежить від вживання певного типу їжі чи напоїв.
Люди звертають увагу на свій спосіб життя лише тоді, коли починаються проблеми зі здоров’ям або психіка не може впоратися з перенапруженням. Кишківник першим б’є на сполох, коли ти робиш щось не так.
Основними причинами подразненого кишківника зазвичай є:
Кишківник напрочуд чутливий до переживань і неправильного способу життя. Тож, якщо в тебе СПК, ти буквально сам(-а) спричинив(-ла) подразнення свого кишківника.
Тішить одне: прибравши негативні фактори, можна позбутися синдрому.
Синдром подразненого кишківника лікують комплексно:
Йдеться про достатній відпочинок, адекватне регулярне харчування тощо. Словом, треба позбутися всіх стресових чинників, які можуть подразнювати твій кишківник.
Підбір лікарських препаратів відповідно до твоєї проблеми. Якщо у тебе діарея, потрібні ліки, що знижують моторику кишківника. Або ж навпаки “вмикають” її при закрепах та зменшують газоутворення.
Інколи доводиться приймати специфічні препарати для подолання тривожності чи інших психічних станів. Їх має призначити лікар-фахівець.
Нещодавно ми написали матеріал про те, в чому відмінність між психологом, психотерапевтом та психіатром. Дізнайся, який лікар допоможе впоратися з переживаннями й виписати необхідні ліки.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.