Що робити, якщо вкусила оса: простий алгоритм дій

Богдана Макалюк журналістка сайту
Що робити, якщо вкусила оса

Хоча для більшості людей укус оси може пройти безслідно, тим, у кого є алергія, варто бути дуже обережними. А якщо тебе раніше не кусала оса, треба теж бути обачним і дотримуватися певних правил. Читай, що робити, якщо вкусила оса.

Укус оси відрізняється від укусу бджоли тим, що оса не залишає жало. Видаляти його не потрібно, але обробити місце укусу треба. Особливо небезпечні укуси в область ротової порожнини. 

Що робити, якщо укусила оса

Насамперед треба ретельно промити місце укусу водою з милом, лише потім змастити шкіру антисептиком. Для цього може підійти спеціальний антисептичний розчин, йод, спирт тощо.

Після цього до місця укусу треба прикласти холодний компрес або лід. Також можна прикласти сольовий або содовий компрес. Для цього треба розчинити 1 ч. л. соди або солі у склянці чистої води.

Обов’язково треба прийняти антигістамінний засіб, навіть якщо раніше не спостерігалася алергічна реакція. Варто пити багато води. 

Обов’язково звернися за допомогою до лікаря, якщо у тебе раніше була алергічна реакція або розпочалися її прояви. Також варто звертатися за медичною допомогою, якщо укусів було кілька або вони були на обличчі чи в ротовій порожнині. 

Як вберегтися від укусу оси

Дотримуйся цих простих правил, щоб знизити ймовірність укусу оси:

  • не користуйся парфумами з сильним запахом;
  • при появі комахи не роби різких рухів;
  • бути обережним біля рослин у період цвітіння;
  • будь уважним до продуктів, які можуть зацікавити осу.

На природі варто бути обачним до комах. Раніше ми розповідали, що робити, якщо вкусив кліщ.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Теги: Здоров'я