З середини березня в Україні починається сезон збору березового соку, який відомий своїми корисними якостями. Але законне право заготовляти його мають лише постійні лісокористувачі та підприємці.
Що ж до звичайних споживачів, то вони мають дотримуватися певних правил, порушення яких влетить в суттєву копієчку.
Який передбачений штраф за збирання березового соку у незаконних місцях — розповідаємо у матеріалі.
Березовий сік — який штраф за незаконний збір
За даними порталу Державної екологічної інспекції Dei.gov.ua заготовляти березовий сік отримали право підприємці, що мають спеціальний дозвіл — лісовий квиток. Цей документ дає добро на збір у визначених місцях і за певними правилами.
Однак в межах населених пунктів це заборонено, і порушники мають заплатити штраф за незаконне збирання березового соку.
Ця заборона і покарання мають екологічне підґрунтя: люди, які збирають сік для себе, можуть випадково пошкодити дерево, адже часто не звертають уваги на його вік чи місце збору. Це може спричинити загнивання дерева або його захворювання.
Заготівля соку в населених пунктах порушує правила утримання зелених насаджень. Штраф за збір березового соку складає від 850 до 1700 грн (ст. 152 КУпАП).
Згідно з Лісовим кодексом України, громадяни можуть збирати дикорослі рослини, квіти, гриби, горіхи та ягоди в лісах, не отримуючи жодного спеціального дозволу, але збір деревних соків заборонено.
Штраф за збирання березового соку призначається і за самовільну заготівлю в лісах.
Про дотримання правил мають дбати органи місцевого самоврядування, які відповідають за захист лісів і норми використання їхнього ресурсу.
Екологи, нажаль, часто фіксують випадки пошкодження дерев і незаконного збору, тому закликають громадян і місцеві органи влади дотримуватися правил і не порушувати заборону.
Раніше ми розповідали, як зробити квас із березового соку: п’ять покрокових рецептів смачного напою.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.