Людина потребує багатьох вітамінів для здорового функціонування організму. Коли відбувається дефіцит хоч одного вітаміну, це відразу позначається на самопочутті та здоров’ї.
Одним із важливих вітамінів для функціонування організму є B12. Переважно його отримують з продуктів тваринного походження. Читай у матеріалі, чим корисний вітамін B12 та чим загрожує його дефіцит.
Що таке вітамін B12
Вітамін B12 ще називають кобаламін, він є водорозчинним мікроелементом, який підтримує нервову систему та транспортує кисень до клітин крові.
Лікар функціональної медицини Джейсі Фолкерс пояснює для Vogue, що B12 допомагає підтримувати кров і нервові клітини здоровими, відіграє важливу роль у формуванні еритроцитів, клітинному метаболізмі, нервовій функції та створенні ДНК-молекул всередині клітин, які несуть генетичну інформацію.
Як людина отримує вітамін B12
Щоб виробити B12, нашому організму потрібне спеціальне харчування. Нутриціологиня Єва Пенья каже, що джерелом кобаламіну є м’ясо, риба, яйця та набіл (сир по типу фета). Утім, якщо людина не їсть продукти тваринного походження, є інші способи отримати B12. Він може міститися у сухих сніданках, соєвому та мигдалевому молоці. У невеликій кількості він є у грибах та норі.
Найкращим вегетаріанським варіантом, мабуть, є харчові дріжджі — це приправа, виготовлена з деактивованих дріжджів. Вживання двох столових ложок харчових дріжджів на день забезпечує достатню кількість вітаміну B12.
На добу дорослій людині треба в середньому 2,4 мкг вітаміну B12 (дві чашки 2% молока, банка тунця, 50 г малосольного лосося або чотири з половиною яйця). Якщо жінка вагітна чи годує грудьми, їй треба від 2,6 до 2,8 мкг.
Ознаки дефіциту вітаміну B12
Якщо людині бракує вітаміну B12, у неї можуть виникати гематологічні та неврологічні розлади. Ризики для здоров’я включають анемію, судоми, оніміння або поколювання через відсутність здатності до регенерації клітин крові. А низький вміст кисню в крові може сприяти появі таких симптомів як втома, депресія, головний біль і труднощі з концентрацією уваги.
Крім цього, варто звернути увагу на інші симптоми: біль і почервоніння язика, виразки в роті, погіршення зору, тривожність, сплутаність свідомості, проблеми з пам’яттю або сприйняттям інформації.
Але пам’ятай, щоб точно визначити свій діагноз та дізнатися, чи маєш ти дефіцит вітамінів, треба записатися до лікаря та здати аналізи. Не варто займатися самолікуванням. Рання діагностика полегшує лікування хвороб.
Раніше ми розповідали про вітамін А та його користь. Дізнайся, у яких продуктах він міститься за посиланням.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.