Рушник для тіла — та річ, якою ми користуємося щодня. Він збирає на собі бактерії й довго перебуває у вологому середовищі, тож його потрібно правильно прати. Та як прати рушники, щоб і мікробів на них не залишалося, був свіжий запах, і щоб не зіпсувати м’якість? Розповімо про найголовніші секрети прання, щоб рушники служили багато років і були як з магазину.
Як правильно прати рушники: температура та кількість порошку
Найчастіше рушники втрачають свій красивий вигляд уже після кількох циклів прання. Або ж починають линяти, залишати ворс на тілі, перетворюватися на жорстку “мочалку”. Аби такого більше не траплялося, видання Real Simple — поділилося лайфхаками, як правильно прати рушники.
Експертка з компанії Weezie Ліндсі Джонсон пояснює, оптимальний термін служби рушників — 2 роки. А якщо ними користуються постійно, то ще менше. Ось кілька порад з прання, які допоможуть підтримувати рушники у гарному стані.
- Пери рушники на низьких температурах після 3-5 використань
Ліндсі Джонсон каже, занадто висока температура прання послаблює волокна бавовни, тому рушники стають жорсткими. Одне прання на високих температурах, наприклад, щоб вивести плями, не зіпсує рушник.
- Не пери рушники разом з одягом
Рушники потрібно прати окремо від одягу. Махрові тканини схильні до утворення зачіпок. Тож краще не прати речі з застібками та рушники разом.
- Кількість засобу для прання
Експертка Шантае Дакворт додає, подвійна кількість засобу для прання не зробить рушники чистішими. Якщо ти часто додаєш забагато гелю для прання чи порошку, з часом рушники можуть стати неприємними на дотик.
Якщо ти використовуєш пральний порошок, буде достатньо двох столових ложок на цикл прання рушників.
- Кількість рушників у машинці
Не варто прати всі рушники вдома за раз. Пральна машинка має бути завантажена на 3/4. Переповнена машинка погано випере рушники, тим паче якщо на них є плями. Краще розділити прання на два рази. Ця ж технологія стосується не тільки рушників, а й всього одягу.
- Якісні пральні засоби
Дешеві порошки та гелі можуть псувати якість рушників. Якісні та сучасні капсули, гелі, порошки та гранули є менш абразивними, а тому після прання рушники стають м’якшими.
Однак якщо рушники часто погано пахнуть чи швидко брудняться, можна пошукати засіб, який містить фермент Phytolase. Так вони залишатимуться ароматними довше.
- Зменш використання відбілювача
Якщо білі рушники мають плями чи втрачають колір, не варто додавати забагато відбілювача. Він має жорстку формулу і часто псує структуру тканини. Краще використати для цього кисневий порошок або засоби для точкового виведення плям.
Фото: Unsplash
- Не використовуй абсорбуючі серветки та кондиціонер
Кондиціонер та серветки для сушіння рушників прямо у пральній машинці можуть залишати осад. Осад зробить рушники жорсткими. Краще використовувати трохи білого оцту для пом’якшення та полоскання рушників.
- Вибирай міцні матеріали
Вже під час вибору рушників у магазині віддай перевагу міцним матеріалам, які прослужать довше. Краще купити менше, але якісних. Найкращими зараз вважаються рушники з довговолокнистої турецької або органічної бавовни.
А найякісніші рушники мають відмітку Oeko-Tex Standard 100 про відсутність хімікатів та небезпечних речовин для людини чи довкілля.
Раніше ми розповідали, як правильно прати постільну білизну.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.